ООН критикує соцмережі за поширення терористичного контенту

00:00,
24 Жовтня 2012
1171

ООН критикує соцмережі за поширення терористичного контенту

00:00,
24 Жовтня 2012
1171
ООН критикує соцмережі за поширення терористичного контенту
«Використання Інтернету в терористичних цілях» (The Use of the Internet for Terrorist Purposes) - звіт із такою назвою був представлений днями у Відні Управлінням по боротьбі з наркотиками та злочинністю Організації Об’єднаних Націй.

У звіті на 148 сторінок міститься аналіз проблеми безпеки в мережі та низка рекомендацій щодо подолання проблем, які уже є сьогодні і можуть виникнути у найближчому майбутньому, повідомляє SPIEGEL-online.

Соціальні мережі полегшують поширення пропаганди тероризму, зазначається у звіті. Чати та форуми дозволяють швидше поширювати подібний контент і залучати до нього багато учасників. Поряд із Facebook, Twitter і YouTube у звіті критикуються також і файлообмінники та пошуковики, які полегшують пошук інформації «терористичного змісту».

SPIEGEL-online звертає увагу на доволі ризиковану рекомендацію, яка міститься в документі: ООН вказує на те, що спростити переслідування терористів у мережі зможе введення нового правила для провайдерів – йдеться про збереження та накопичення інформації  зі Skype чи інших чатів.

Ханс-Георг Маасен (Hans-Georg Maassen), керівник німецького Федерального відомства з охорони конституції, під час презентації звернув увагу на те, що є багато можливостей для використання терористами інтернету, зокрема й такі як створення віртуальних тренінгових таборів чи онлайн-симуляторів бойових дій.

У зв’язку із зростаючими небезпеками поширення тероризму в мережі ООН у звіті рекомендує країнам приймати більш жорстке законодавство, яке б дозволяло обмежувати поширення подібного контенту. Як приклад, наводиться прийнятий нещодавно у США Акт з кібербезпеки.

Повний звіт англійською мовою можна завантажити тут.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду