Оксана Забужко та Мирослав Маринович підписали петицію до ООН із закликом створити Міжнародний біль цифрових прав

00:00,
10 Грудня 2013
1640

Оксана Забужко та Мирослав Маринович підписали петицію до ООН із закликом створити Міжнародний біль цифрових прав

00:00,
10 Грудня 2013
1640
Оксана Забужко та Мирослав Маринович підписали петицію до ООН із закликом створити Міжнародний біль цифрових прав
У Міжнародний день прав людини 562 авторів, серед яких 5 нобелівських лауреатів, із понад 80 країн світу виступили проти програм нагляду спецслужб та урядів.

Звернення від «Авторів проти масового нагляду» опубліковано на сайті change.org. Серед підписантів – 5 Нобелівських лауреатів зокрема: Орхан Памук (Orhan Pamuk), Ельфріде Єлінек (Elfriede Jelinek) та Гюнтер Грасс (Günter Grass). Від України під зверненням поставили підписи письменниця і літературознавець Оксана Забужко та правозахисник і публіцист Мирослав Маринович.

Сьогодні заклик було опубліковано на шпальтах 30 газет світу.

Автори, серед яких письменники і музиканти, засуджують дії урядів, спецслужб та корпорацій зі збору інформації з мобільних телефонів, імейлів та соціальних мереж, називаючи такий нагляд «крадіжкою».

«Особистість під наглядом не є вільною; суспільство під наглядом – це вже не демократія», - стверджують підписанти. Вони наполягають, що нагляд порушує приватну сферу та компрометує свободу думки, що в таких умовах кожен громадянин стає підозрюваним, що порушує презумпцію невинуватості, і що «дані не належать до публічної власності: вони належать нам».    

«Ми наполягаємо на праві усіх людей обирати, як демократичні громадяни, хто та до якої міри може збирати, зберігати та обробляти їхні персональні дані; отримувати інформацію про те, де зберігаються їхні дані та як були використані; мати змогу знищити дані, якщо вони були зібрані та зберігалися незаконно», - йдеться у петиції.

У зв’язку з цим автори звертаються до ООН із закликом створити Міжнародний біль цифрових прав (International Bill of Digital Rights), а до урядів – підписати таку конвенцію. Вони також закликають держави та корпорації поважати права людей, а громадян – захищати свої свободи. Підписати петицію можуть усі бажаючі.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
change.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду