Агентство ООН у справах біженців запускає нову базу даних про права людини і захист біженців

00:00,
10 Грудня 2013
1677

Агентство ООН у справах біженців запускає нову базу даних про права людини і захист біженців

00:00,
10 Грудня 2013
1677
Агентство ООН у справах біженців запускає нову базу даних про права людини і захист біженців
10 грудня, у Міжнародний день прав людини, Агентство ООН у справах біженців запустило російськомовну версію сайту Refworld, повідомляє прес-реліз представництва ЄС в Україні. 

Це нова електронна база даних, що містить 4500 документів, присвячених правам людини і тематиці біженців.

Веб-сайт refworld.org.ru створено за зразком англомовної бази даних Refworld, що допомагає співробітникам державних органів та суддям визначити, чи є людина біженцем.

У Агентстві переконані, що цей інструмент також буде корисним для інших учасників процедури отримання притулку – адвокатів, юристів, які надають безкоштовну юридичну допомогу, та неурядових організацій.

«УВКБ ООН давно прагне створити російськомовну версію Refworld. Оскільки нам відомо, що міграційні служби та юристи, які працюють у цьому регіоні, потребують кращого доступу до інформації про країни походження біженців для прийняття обґрунтованих рішень про надання притулку», - сказав пан Олдріх Андрисек, Регіональний представник УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні.

На Refworld у вільному доступі розміщено звіти, рекомендації та аналітичні документи, а також рішення Європейського суду з прав людини, законодавство ЄС і відповідне національне законодавство, яке регулює сферу притулку.

Бібліотека регулярно доповнюється публікаціями з понад 60 компетентних джерел, включаючи УВКБ ООН та інші структури ООН, уряди, міжнародні, регіональні та неурядові організації, наукові установи та судові органи. Refworld містить численні підбірки інформації з різноманітних питань, таких як гендерна рівність та становище жінок; діти; захист біженців та міжнародна міграція; визначення статусу біженця; рішення Європейського суду з прав людини; система захисту прав людини ООН.

Англомовна версія Refworld була створена УВКБ ООН понад двадцять років тому як база інформації щодо сфери міжнародного захисту та спершу поширювалась у форматах CD-ROM та DVD. З 2007 р. база даних знаходиться оналйн.

Створення російськомовної версії Refworld було здійснено у рамках проекта «Ініціатива якості систем притулку у Східній Європі та на Південному Кавказі». Цей дворічний проект з бюджетом в €2,5 млн. фінансує ЄС спільно з УВКБ ООН і впроваджує УВКБ ООН у шести країнах. Окрім України, в проекті приймає участь Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія та Молдова.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
refworld.org.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду