«Фільтр» створив посібник з маловідомими фактами про відомих українців

«Фільтр» створив посібник з маловідомими фактами про відомих українців

18:35,
27 Грудня 2023
1700

«Фільтр» створив посібник з маловідомими фактами про відомих українців

18:35,
27 Грудня 2023
1700
«Фільтр» створив посібник з маловідомими фактами про відомих українців
«Фільтр» створив посібник з маловідомими фактами про відомих українців
Посібник розвінчує міфи російської та радянської пропаганди.

Національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр»  разом з Центром демократії та верховенства права створив посібник «Про життя України», в якому вміщені біографічні розповіді про видатних українських діячів та важливі події, замовчувані та спотворювані радянською і російською пропагандою.

«Ми у “Фільтрі” переконані, що є купа креативних способів розвивати медіаграмотність українців, зокрема через історії. Перед вами — один з таких продуктів. У цьому збірнику ми зібрали розповіді, які, сподіваємось, змотивують вас копати глибше й ставити питання. Тут знайдете неканонічні портрети відомих українських особистостей, дізнаєтеся про приховуваних радянською владою геніїв української культури та події нашої історії, які не згадуються в підручниках. Ми віримо, що аби розвивати стійкість суспільства до дезінформації, потрібно вкладати в побудову сильної національної ідентичності», — зазначено у вступі посібника.

До нього ввійшли розповіді про Тараса Шевченка, Лесю Українку, Миколу Леонтовича, Іллю Рєпіна, Квітку Цісик, Степана Бандеру, Сергія Корольова, Соломію Крушельницьку та Марію Заньковецьку.

Автори посібника підготували публікації про різні події та історичні процеси: зокрема розповіли про зросійщення українських імен, жінок в ОУН та УПА, як Симон Петлюра зробив «Щедрика» світовим хітом, звідки пішло гасло «Слава Україні!», а також розвінчали кілька найпоширеніших міфів, зокрема щодо розпаду «совка».

Посібник можна завантажити та використовувати на уроках медіаграмотності у школах, університетах, організаціях.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки України виклало онлайн посібник «Як говорити про російсько-українську війну в школі. Уроки стійкості, боротьби та перемог». Розроблені рекомендації скеровані на комунікацію з учнями початкової, середньої та старшої школи.

Фото: посібник «Про життя України» / «Фільтр»

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду