Мінцифри запустило тест на цифрову грамотність для вчителів

Мінцифри запустило тест на цифрову грамотність для вчителів

11:23,
21 Травня 2021
1678

Мінцифри запустило тест на цифрову грамотність для вчителів

11:23,
21 Травня 2021
1678
Мінцифри запустило тест на цифрову грамотність для вчителів
Мінцифри запустило тест на цифрову грамотність для вчителів
Автори:
Тест оцінює 21 професійну цифрову компетенцію.

Міністерство цифрової трансформації України запустило на порталі «Дія.Цифрова освіта» національний тест «Цифрограм» для вчителів. За його допомогою можна оцінити власний рівень цифрової грамотності та вдосконалити цифрові навички. 

За словами заступниці міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерії Іонан, 79% українських керівників закладів загальної середньої освіти вказали у квітні 2020 року, що для підвищення якості дистанційного навчання учнів їм довелося в умовах карантину організовувати навчання вчителів. 

«У рамках національного проєкту "Дія.Цифрова освіта" ми, зокрема, допомагаємо вчителям вдосконалити цифрові навички. Закликаю вчителів складати тест, дізнатись свій рівень цифрової грамотності, отримати сертифікат і підвищити рівень цифрових навичок, щоб більш впевнено і комфортно почуватися під час освітнього процесу з використанням цифрових технологій», — зазначила Валерія Іонан. 

«Цифрограм» для вчителів розроблений експертами Академії цифрового розвитку на основі рамки професійних компетенцій для вчителів, розробленої експертами на виконання Наказу МОН України No 38 від 15 січня 2019 року.

Тест оцінює 21 професійну цифрову компетенцію, що згруповані в п'ять сфер:

  • Учитель‌ ‌у‌ ‌цифровому‌ ‌суспільстві‌ 
  • Професійний розвиток
  • Використання та аналіз цифрових ресурсів
  • Навчання та оцінювання учнів
  • Розвиток цифрової компетентності учнів

Після складання тесту кожен педагог отримає електронний сертифікат. Незалежно від результатів, вчителі зможуть одразу підвищити свій рівень цифрових навичок на порталі «Дія.Цифрова освіта», де доступні більше 55 освітніх серіалів. 

«Цифрограм» для вчителів втілений за підтримки Програми EGAP, що фінансується Швейцарією і реалізується Фондом Східна Європа. Технічний компонент «Цифрограму» реалізований за підтримки проєкту «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Нагадаємо, за даними Мінцифри, 53% українців не мають базових цифрових навичок.

Фото: istockphoto.com

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду