Фейк: У Pfizer сказали, що хочуть зменшити населення світу на 50% до 2023 року
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Фейк: У Pfizer сказали, що хочуть зменшити населення світу на 50% до 2023 року
У соціальних мережах Facebook і Twitter поширюють відео генерального директора Pfizer Альберта Бурли, у якому він нібито говорить, що мета фармацевтичної компанії — «зменшити населення світу на 50% до 2023 року». Насправді це монтаж, а саме відео виступу було записане на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Про це повідомляють фактчекери проєкту Maldita.
На змонтованому відео гендиректор Pfizer буцімто говорить: «Коли ми починали у 2019 році <…> ми поставили цілі на наступні п’ять років. І одна з них полягала в тому, що до 2023 року ми скоротимо кількість людей у світі на 50%».
Однак Альберт Бурла говорив про мету скорочення кількості людей, які сьогодні не можуть купувати ліки, а не про скорочення населення на планеті Земля загалом. Його оригінальна цитата: «Коли ми починали у 2019 році <…> ми поставили цілі на наступні п’ять років. І одна з них полягала в тому, що до 2023 року ми скоротимо кількість людей у світі, які не можуть дозволити собі ліки, на 50%».
Як писав MediaSapiens, у соціальних мережах поширювали фейк про те, що Кабінет міністрів України ухвалив рішення виплачувати фінансову допомогу людям, які через війну втратили роботу або житло, лише якщо вони вакцинувалися від коронавірусної хвороби та мають у «Дії» COVID-сертифікат. Насправді постраждалі від війни українці можуть отримати виплати незалежно від того, вакциновані вони чи ні. Також у телеграм-каналах, зокрема в іспанському медіапросторі, поширили аудіозапис, на якому нібито «медична працівниця лікарні Барселони» розповідає, що третя доза вакцини проти COVID-19 є «смертельною» та «збільшує ризики виникнення раку».
Також в українському сегменті Telegram почали поширювати теорії змови про спалах мавпячої віспи в світі, проводячи паралелі з пандемією коронавірусної хвороби — мовляв, це штучно створені захворювання, які начебто запустили спеціально. Насправді мавпяча віспа була вперше виявлена у людей у 1970 році в Демократичній Республіці Конго. З того часу випадки захворювання були зареєстровані в 11 африканських країнах.
Фото: Pfizer