Росія збільшила кількість кібератак проти українців — спекулюють на патріотичних темах і виплатах
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Росія збільшила кількість кібератак проти українців — спекулюють на патріотичних темах і виплатах
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України повідомила, що російські хакери здійснюють дедалі більше кібератак проти звичайних українців, також зростає кількість інформаційно-психологічних операцій в соцмережах та месенджерах. Хакери часто спекулюють на патріотичних темах і виплатах від держави.
«Зловмисники здійснюють фішингові розсилання з метою заволодіти обліковими даними українців. Meta попереджає про злом акаунтів військових і публічних осіб за допомогою попередньо викрадених у фішингових розсиланнях облікових даних. У зламаних акаунтах російські хакери розміщують пропаганду та заклики до українців – здаватись. У фішингових розсиланнях хакери часто спекулюють на патріотичних темах і виплатах від держави», — розповіли в Держспецзвʼязку.
У Службі порадили:
1. Не відкривати листи від невідомих адресатів.
2. Не переходити за посиланнями з таких листів та не вводити на сторінках із посиланнями своїх персональних даних.
3. Увімкнути двофакторну авторизацію в соцмережах і всіх сервісах, які підтримують таку послугу.
Крім того, у Держспецзвʼязку повідомили, що зростає кількість фішингових листів під виглядом інформації про державну допомогу для внутрішньо переміщених осіб, а також українців, які тимчасово виїхали за кордон. «Зловмисники можуть здійснювати розсилання з метою шпигувати за людиною та її контактами, — йдеться в повідомленні. — Зловмисники, які здійснюють такі розсилання, пильно слідкують за українськими новинами і швидко реагують на звістки про будь-яку допомогу».
За цими посиланнями про нібито фінансову допомогу від держави також не варто переходити та надавати зловмисниками дані своїх карток, тефлонів тощо. У Держспецзвʼязку нагадали, що отримати фінансову допомогу від держави можна в «Дії», а дізнатись інформацію про виплати в інших країнах можна в офіційних установах цих країн.
Нагадаємо, у Facebook зловмисники запустили шахрайську схему: пропонують українцям 8900 гривень «допомоги від ЄС» за проходженнях опитування. Також шахраї створили фейковий чат-бот державної платформи «Дія», у якому пропонують «отримати 3 000 гривень грошової підтримки від держави».
Фото: Держспецзвʼязку