Шахраї створили фейкову сторінку «Допомагати просто» — Центр протидії дезінформації
Шахраї створили фейкову сторінку «Допомагати просто» — Центр протидії дезінформації
Сайт «Допомагати просто» скопіювали для поширення рейкових посилань, через яку зловмисники пропонують отримати нібито «грошову допомогу від ООН». Про це повідомляє Центр протидії дезінформації.
Українці почали отримувати SMS-повідомлення із таким текстом: «Otrumaj VIPLATU 2220 ua zgidno svogo statusa. Oformity».
Після цього слідує посилання на імітований сайт допомоги, оформлений як сайт фонду «Допомагати просто» від «ПриватБанку». Шахраї на фейковому сайті навіть розмістили реферальні посилання на справжній благодійний сайт «ПриватБанку», що вводить в оману абонентів.
Насправді ж, повідомляє Ценр протидії дезінформації, мають насторожити наступні ознаки фальсифікації:
- «ПриватБанк» не робить розсилку із закликом оформлювати грошову допомогу від ООН
- Адреса сайту «Допомагати просто» - blago.privatbank.ua
- На сайті «Допомагати просто» є лише активна кнопка «Пожертвувати», а не отримати кошти
- Фонд не вимагає надати логін та пароль від особистого кабінету Privat24
- Також фонд наголошує, що закуповує обладнання, оплачує послуги, але не надає допомогу у грошовій формі.
Нагадаємо, грошові виплати чи допомога від держави є усталеним прийомом для фішингу. За даними Держспецзвʼязку, вже поширеною стала практика розсилання фішингових листів під виглядом інформації про державну допомогу для внутрішньо переміщених осіб, а також українців, які тимчасово виїхали за кордон. «Зловмисники можуть здійснювати розсилання з метою шпигувати за людиною та її контактами, — зазначають представники відомства. — Зловмисники, які здійснюють такі розсилання, пильно слідкують за українськими новинами і швидко реагують на звістки про будь-яку допомогу».
За цими посиланнями про нібито фінансову допомогу від держави також не варто переходити та надавати зловмисниками дані своїх карток, тефлонів тощо. У Держспецзвʼязку нагадали, що отримати фінансову допомогу від держави можна в «Дії», а дізнатись інформацію про виплати в інших країнах можна в офіційних установах цих країн.
У Facebook теж є приклади фішингу. Зокрема, зловмисники запускали шахрайську схему: пропонували українцям 8900 гривень «допомоги від ЄС» за проходженнях опитування. Також шахраї створювали фейковий чат-бот державної платформи «Дія», у якому пропонують «отримати 3 000 гривень грошової підтримки від держави».
Ілюстрація: сайт ITech