Шахраї створили фейкову фейсбук-сторінку ТСН та пропонують на ній «грошову допомогу від ООН» – Держспецзв’язку
Шахраї створили фейкову фейсбук-сторінку ТСН та пропонують на ній «грошову допомогу від ООН» – Держспецзв’язку
У Facebook виявили нову схему для виманювання даниєх платіжних карток, повідомляє сайт Держспецзв’язку.
Шахрайська сторінка імітує фейсбук-ресурс телепрограми ТСН. На ній пропонують взяти участь в опитуванні. Для цього потрібно перейти за посиланням та нібито отримати «грошову допомогу в рамках соціальної програми ООН». Після цього користувач має надати персональну інформацію та здійснити додатковий платіж. У результаті відбувається витік конфіденційних даних про платіжну картку.
Це вже не перший випадок шахрайських схем в інтернеті. Схожу схему зловмисники застосовували у квітні. Тоді видавали себе за телеканал «Україна 24» та використовували тему «грошової допомоги від країн ЄС».
Ще одну шахрайську схему минулого місяця шахраї поширювали, намагаючись виманити гроші. Вони пропонували українцям отримати по 200 гривень за голосування в нібито «онлайн-батлі» між телеканалами «1+1» та «Інтер».
Пропозиції проголосувати надходили в месенджери соцмереж. У них містилося посилання на «голосування», яке створили через російську Tilda. Зрештою, шахраї просили увійти в акаунт в Instagram — тобто ввести особисті дані для входу в соцмережу. Після цього акаунти користувачів зламували та розсилали з їхніх сторінок повідомлення «з проханням позичити 3000 гривень».
Держспецзв’язку застерігає:
- Ніколи не вводьте реквізитів платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах.
- Налаштуйте контроль руху коштів (підключіть SMS-інформування, встановіть ліміти на операції).
- Якщо дані платіжної картки помилково введено на шахрайському вебсайті, негайно заблокуйте платіжну картку за допомогою мобільного застосунку, гарячої лінії банку (телефон зазначено на звороті картки) або через інтернет-банкінг.
- Пам’ятайте, що завжди треба дотримуватися основних правил кібергігієни.