«Писанки з вірусами». У Держспецзв’язку застерігають від наступної хвилі кібертатак на Великдень
«Писанки з вірусами». У Держспецзв’язку застерігають від наступної хвилі кібертатак на Великдень
Віртуальні вітання можуть нести в собі шкідливий вміст. Тож багато хто отримуватиме вітання віртуально, через різноманітні месенджери або електронну пошту. Російські хакери зазвичай використовують актуальні та чутливі для українців теми, нагадують у Дерєжспецзв’язку.
Фахівці із кібербезпеки радять українцям зважати на такі особливості розсилок:
☑️ Не переходьте за будь-якими посиланнями, отриманими від незнайомців. Не відкривайте вкладених файлів, надісланих у листах із невідомих адрес. Навіть якщо на перший погляд здається, що це звичайні вітальні листівки чи святкове відео.
☑️ Із обережністю ставтеся і до подібних повідомлень, надісланих від знайомих. Навіть ваші близькі можуть не знати, що ненавмисно розповсюджують шкідливе посилання чи вкладення. Або ж їхній акаунт може бути зламаний кіберзловмисниками.
☑️ Самі не розповсюджуйте сумнівної інформації, отриманої з невідомих джерел.
☑️ Стежте, щоб ваші акаунти в соцмережах були максимально захищені. Налаштуйте двоетапну перевірку при вході. Це убезпечить вас від спроби злому.
☑️ Із осторогою ставтеся до розсилань з обіцянками грошових виплат або іншої «допомоги до свят». Перевіряйте таку інформацію на офіційних джерелах.
За даними на 14 квітня урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку,за півтора місяця від початку повномасштабної війни, 24 лютого, Україна зазнала 362 кібератак. Це втричі більше, ніж за аналогічний період минулого року — тоді було зафіксовано 122 кібератаки.
Приклад правильного вітання з Великоднем – листівка Мортена Морланда, Tthetimes.co.uk