Архіви Розстріляного відродження, евакуйовані з Харківського літмузею, будуть оцифровані
Архіви Розстріляного відродження, евакуйовані з Харківського літмузею, будуть оцифровані
Фахівці державного історико-культурного заповідника «Тустань» оцифровують рукописи Леся Курбаса, Івана Дніпровського і Миколи Хвильового, які були евакуйованої разом з іншими експонатами Харківського літературного музею. Про це повідомила Львівська обласна рада.
Загалом до кінця лютого 2024 року фахівці центру «Тустань» планують оцифрувати близько 2000 предметів з евакуйованої колекції Харківського літмузею. Це архіви Розстріляного відродження: періодичні видання, документи, рукописи.
Пілотний центр оцифрування запрацював у межах проєкту «Кризова інвентаризація та стрибок до цифровізації музейного обліку».
Проєкт «Кризова інвентаризація та стрибок до цифровізації музейного обліку» реалізовується ГО Тустань спільно із КЗ ЛОР «Адміністрація державного історико-культурного заповідника "Тустань"», НеМо: Ukrainian Heritage Monitoring Lab та ГО «Центр розвитку музейної справи» за фінансової підтримки Європейського Союзу..
«Ще до повномасштабного вторгнення оцифрування колекції ми почали на набагато простішому обладнанні. Завдяки співпраці з HeMo, маємо доступ до сканера, який дозволяє сканувати більш чутливі видання, оскільки має спеціальні платформи та особливі налаштування», — розповіла головна зберігачка фондів Харківського літературного музею Тетяна Рудь.
Цифровий архів стане цінним надбанням для дослідників.
Раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, що в Україні створили двомовний цифровий путівник Харковом. Проєкт, присвячений архітектурі міжвоєнного модернізму, складається із застосунка Kharkiv Architecture Manual, який працює на Android та iOS та однойменного сайту.
У Національному заповіднику «Софія Київська» стартував проєкт з цифрового документування масиву з понад 7,5 тисяч графіті ХІ — початку ХVIII століття, які вкривають стіни Софійського собору.
Крім того, ми писали про те, що в Миколаєві оцифрують 300 експонатів урятованої колекції Очаківського музею мариністичного живопису. Серед них — картини українських художників-мариністів ХІХ століття Івана Айвазовського та Руфіна Судковського.
Читайте також:
- Другу зиму зруйнований Музей Григорія Сковороди не переживе: співробітники звертаються по допомогу
- В Україні оцифрували творчий архів Василя Стуса
Фото: фейсбук Львівської обласної ради