В інтернеті з’явився електронний архів періодики 1917-1920 років

В інтернеті з’явився електронний архів періодики 1917-1920 років

11:03,
4 Березня 2015
8482

В інтернеті з’явився електронний архів періодики 1917-1920 років

11:03,
4 Березня 2015
8482
В інтернеті з’явився електронний архів періодики 1917-1920 років
В інтернеті з’явився електронний архів періодики 1917-1920 років
Автори:
Виклав оцифровані копії газет часів Української революції 1917-1920 років Центр досліджень визвольного руху.

Про це повідомляє сайт центру.

У вільний доступ виклали 365 випусків періодичних видань тих років. Раніше вони зберігалися у Державному архіві Сумської області.

За словами історика, члена Вченої ради Центру досліджень визвольного руху Геннадія Іванущенка, оцифровували передусім газети. Вони були найбільш затребуваними у читальній залі сумського архіву і псувалися від частого використання.

«Для багатьох дослідників "входження в тему" починається саме з газет, тому вони найбільше нищаться, особливо давні. З кожним роком читати їх стає все складніше. І вже зовсім великої шкоди завдає їм постійне ксерокопіювання — від нагріву осипається друкарська фарба, ламається папір», - пояснив пан Іванущенко.

Історик додав, що найбільш цінною для дослідження українського визвольного руху 1917-1920 рр. є періодика, яка видавалася в Києві, Ромнах, Сумах, але розповсюджувалася по всій території України. 

До цифрового архіву потрапили номери видань «Наше життя», «Сумской Въстникъ», «Державний Вісник», «Залізничний дзвін», «Вісник Українського військового генерального комітету», «Український голос», «Вісник Генерального Секретаріату УНР», «Земля и воля», «Рідне слово», «Боротьба», та інші.

Переглянути їх можна на сайті Електронного архіву Центру досліджень визвольного руху.

Нагадаємо, раніше в інтернеті з’явилося більше 10 тис. оцифрованих документів ОУН та УПА, а також невідомі раніше світлини селянських повстань, що передували Голодомору. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
cdvr.org.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду