Засновник Web Summit пішов з посади після суперечливих коментарів про війну в Ізраїлі
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Засновник Web Summit пішов з посади після суперечливих коментарів про війну в Ізраїлі
Засновник технологічної конференції Web Summit Падді Косґрейв залишив посаду гендиректора після того, як його коментарі про напад ХАМАСу на Ізраїль викликали негативну реакцію та відмову від участі в заході провідних технологічних компаній, зокрема Alphabet, Meta, Amazon та Intel. Про це повідомив Bloomberg.
Web Summit якнайшвидше призначить нового генерального директора. Шоу, заплановане на 13 листопада в Лісабоні, відбудеться за розкладом, зазначили організатори.
«На жаль, мої особисті коментарі стали відволікаючим фактором для нашої команди, наших спонсорів, наших стартапів і людей, які відвідують захід, — зазначив Косґрейв у своїй підсумковій заяві. — Я ще раз щиро перепрошую за будь-яку шкоду, яку я заподіяв».
7 жовтня, у день нападу терористів ХАМАСу на Ізраїль, він опублікував у соцмережі Х допис з даними про людські втрати в ізраїльсько-палестинському конфлікті між 2008 і 2023 роками, ніяк не коментуючи нападу терористів.
Протягом наступних кількох днів він опублікував ще кілька постів, у яких висвітлював думку, що Ізраїль дотримується несправедливого підходу, повідомило TechCrunch.
Згодом він також зазначив, що був «шокований риторикою та діями багатьох західних лідерів», які підтримують Ізраїль.
Після цього десятки компаній почали скасовувати участь у Web Summit або засуджувати позицію Косґрейва. У твітері завірусився хештег #CancelWebSummit.
Врешті Косґрейв видалив твіт, з якого почався скандал, та опублікував довге вибачення на офіційному сайті конференції.
«Я повністю засуджую злий, огидний і жахливий напад ХАМАСу, здійснений 7 жовтня. Я також закликаю до негайного звільнення всіх заручників. Як батько, я глибоко співчуваю сім’ям жертв цього жахливого нападу й сумую за всіма невинними життями, втраченими в цій та інших війнах. Я однозначно підтримую право Ізраїлю на існування й самозахист. Я однозначно підтримую рішення про дві держави», — написав він.
Уточнимо, Косґрейв заснував Web Summit у 2009 році в Дубліні разом з Девідом Келлі та Дайре Хікі. У 2016-му конференція переїхала до Португалії. Захід швидко став найбільшою техподією в Європі та залучав учасників зі всього світу.
Нагадаємо, цього тижня компанії Meta, X і ТikTok мають представити Єврокомісії звіти щодо того, як вони протидіють на їхніх платформах поширенню дезінформації, пов'язаної з війною в Ізраїлі.
На фото: Падді Косґрейв
Фото: Web Summit