У подкасті «Хороших батьків не блокують» поговорили про кібербулінг
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У подкасті «Хороших батьків не блокують» поговорили про кібербулінг
Другий епізод подкасту «Хороший батьків не блокують», який створює проєкт #Stop_sexтинг у співпраці з The Ukrainians Media, присвятили тематиці кібербулінгу.
Кібербулінг — це свідоме систематичне цькування в соцмережах, під час спілкування в онлайн-іграх на стримінгових сервісах тощо.
Згідно зі статистикою, в Україні кожен третій підліток ставав жертвою кібербулінгу, а кожен п'ятий був змушений пропускати через це шкільні заняття, зазначили у #Stop_sexтинг.
Фахівці проєкту радять батькам для запобігання травматичних наслідків кібербулінгу зрозуміти, що «забрати гаджет або відключити інтернет — це не розв'язання проблеми. Більш важливо навчити дитину, як скаржитися на користувачів у соцмережах та онлайн-іграх, як їх блокувати, забороняти коментарі, приватні повідомлення та перегляд сторінок дитини певними підписниками».
Тим часом запрошена експертка, підполковниця поліції й докторка філософії Юлія Суденко розповіла, як діяти, коли стало відомо, що дитина таки зазнає кібербулінгу.
«Перший крок — це поговорити з дитиною, пояснити, що необхідно звернутися до правоохоронних органів. Тільки з погодженням дитини ви можете звертатися, тому що в листуваннях можуть бути питання приватного життя дитини. Другий крок залежить від емоційного стану дитини: за потреби хоча б один раз зверніться до психолога для того, щоб зрозуміти, наскільки глибока дана проблема, — розповіла вона. — Що стосується подальших дій: робимо скрини кібербулінгу та звертаємось в поліцію. У соцмережах подаємо скаргу на булера, блокуємо його сторінку. Сторінку дитини в соцмережах закриваємо від усіх, хто не підписаний, та відключаємо можливість залишати коментарі та відмічати».
Послухати новий епізод подкасту «Хороших батьків не блокують» можна за посиланням.
Нагадаємо, перший епізод подкасту присвячено темі впливу воєнного контенту на дитину.
Фото: #Stop_sexтинг