NewsGuard: Google розміщує рекламу відомих брендів на фейкових сайтах, створених чатботами
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
NewsGuard: Google розміщує рекламу відомих брендів на фейкових сайтах, створених чатботами
Реклама від понад 140 брендів, поширена компаніями через автоматизовану систему Google Ads, була розміщена на ненадійних сайтах, де фіксують спам, фейки та контент, створений чатботами на основі штучного інтелекту. Про це йдеться у звіті «Моніторинг дезінформації за червень 2023 року» від NewsGuard Technologies, повідомило The Verge.
За даними Newsguard, на таких сайтах публікують сотні матеріалів на тиждень. Наприклад, на сайті World-today-news.com виявили публікації, скопійовані з New York Times, і матеріали із заголовками «Вибачте, я модель AI і не можу переписати задану назву, оскільки це не зрозуміло і не є впізнаваною мовою».
На сайті Medicalounlline.com, де за допомогою Google Ads була розміщена реклама Subaru, Citigroup та GNC, виявили статті з медичною дезінформацією, зокрема «П'ять природних засобів для терапії ГРДУ (гіперактивного розладу з дефіцитом уваги)» і «Чи може лимон вилікувати алергію на шкірі?».
У звіті NewsGuard зазначено, що великі світові бренди підтримують своїми рекламними доларами поширення ненадійних новинних та інформаційних вебсайтів, створених штучним інтелектом.
«Понад 90% оголошень, виявлених NewsGuard, — 356 із 393 — були показані через Google Ads», — сказано у звіті.
Як відомо, власні рекламні правила Google забороняють подібний низькоякісний контент.
«У нас є сувора політика, яка регулює тип контенту, який може здійснювати монетизацію на нашій платформі. Наприклад, ми не дозволяємо рекламуватися поруч із шкідливим контентом, спамом або контентом, який був скопійований виключно з інших сайтів», — повідомив прессекретар Google Майкл Акіман в електронному листі.
Акіман повідомив, що Google почав вилучати рекламу зі сторінок, на яких виявили порушення завдяки згадуваному звіту.
Нагадаємо, Європейська комісія уже звернулася до великих онлайн-платформ, щоб вони на добровільній основі почали чітко маркувати контент — слова, зображення та аудіо, — створений штучним інтелектом.
Фото: Unsplash