NewsGuard виявило ще сто сайтів фейкових новин, створених ШІ

NewsGuard виявило ще сто сайтів фейкових новин, створених ШІ

15:55,
26 Лютого 2024
1139

NewsGuard виявило ще сто сайтів фейкових новин, створених ШІ

15:55,
26 Лютого 2024
1139
NewsGuard виявило ще сто сайтів фейкових новин, створених ШІ
NewsGuard виявило ще сто сайтів фейкових новин, створених ШІ
Розгортання генеративних інструментів штучного інтелекту стало благом як для контент-ферм, так і для постачальників дезінформації, зазначили спостерігачі.

Моніторингове агентство NewsGuard виявило сотню автоматизованих новинних сайтів, які продукують низькоякісні, неточні новини та фейки за допомогою штучного інтелекту. Загальна кількість виявлених сайтів зросла з грудня 2023 року до 713.

Відповідно до нового звіту NewsGuard, 713 ненадійних новинних та інформаційних вебсайтів, згенерованих штучним інтелектом, продукують контент 15 мовами: арабською, китайською, чеською, голландською, англійською, французькою, німецькою, індонезійською, італійською, корейською, португальською, іспанською, тагальською, тайською і турецькою.

Їхні назви часто схожі на назви справжніх онлайн-медіа: iBusiness Day, Ireland Top News і Daily Time Update тощо.

NewsGuard вважає, що метою багатьох із цих фіктивних новинних сайтів є отримання доходу за допомогою «програмної реклами, за якою індустрія рекламних технологій розміщує рекламу незалежно від природи чи якості вебсайту». У результаті провідні бренди ненавмисно підтримують ці сайти.

«Якщо бренди не вживуть заходів для виключення ненадійних сайтів, їхні оголошення продовжуватимуть відображатися на таких сайтах, створюючи економічний стимул для їх масштабування», — зазначено у повідомленні.

Оскільки очікується, що у 2024 році мільярди людей у ​​всьому світі прийдуть на вибори, побоювання щодо поширення дезінформації є високими, і споживачі новин у всьому світі повинні бути обережними.

«Починаючи з ненадійних новин, створених штучним інтелектом, які працюють практично без контролю з боку людини, і закінчуючи сфабрикованими зображеннями, створеними генераторами зображень зі штучним інтелектом, розгортання генеративних інструментів штучного інтелекту стало благом як для контент-ферм, так і для постачальників дезінформації», — зазначено у звіті NewsGuard.

Нагадаємо, у грудні 2023 року NewsGuard повідомляло про більш ніж десятикратне збільшення кількості таких сайтів, починаючи з травня.

Фото: ілюстративне / Cybernews

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду