У США витратять 42 мільярди доларів, щоб забезпечити доступ до інтернету по всій країні
У США витратять 42 мільярди доларів, щоб забезпечити доступ до інтернету по всій країні
Білий дім затвердив розподіл 42 мільярдів доларів між штатами, щоб зробити високошвидкісний широкосмуговий доступ до інтернету загальнодоступним у країні до 2030 року. При цьому 19 штатів отримають по понад 1 мільярду доларів кожен, повідомило видання Mashable.
«Це найбільша інвестиція у високошвидкісний інтернет, — ідеться в заяві американського президента Джо Байдена. — Для того, щоб сучасна економіка працювала для всіх, доступ до інтернету так само важливий, як електрика, вода чи інші основні послуги».
Згідно з затвердженим планом, найбільше на інтернетизацію отримає штат Техас — близько 3,31 мільярда доларів. Каліфорнія посяде друге місце за такими інвестиціями — 1,86 мільярда доларів. Міссурі, Мічиган і Північна Кароліна замикають першу п'ятірку з фінансуванням від 1,5 до 1,7 мільярда доларів кожна. Вашингтон отримає близько 100 мільйонів доларів США у межах плану розширення широкосмугового доступу.
«Ці інвестиції допоможуть усім американцям», — сказав Байден, додавши, що доступ — не єдина проблема, над вирішенням якої працює його адміністрація. За його словами, також ведуться перемовини з інтернет-провайдерами, щоб послуги інтернет-зв'язку стали доступними для більшої кількості американців.
«Високошвидкісний інтернет — це вже не розкіш, — сказав президент США. — Це стало абсолютною необхідністю».
Зазначено, що затверджений план не випадково передбачає найбільші інвестиції в Техасі, Каліфорнії та інших штатах, таких як Алабама та Луїзіана, — саме там найбільше населених пунктів, зокрема в сільській місцевості, де провайдери не виявляли бажання розбудовувати мережі.
Щоб отримати згадані інвестиції, штати мають представити регіональні плани реалізації розширення широкосмугового доступу до інтернету.
Нагадаємо, раніше міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що міністерство підготує законодавчу ініціативу, яка б дала можливість державі контролювати швидкість мобільного інтернету.
Фото: Getty Images