ВООЗ закликала з обережністю використовувати ШІ у сфері охорони здоров'я
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
ВООЗ закликала з обережністю використовувати ШІ у сфері охорони здоров'я
Всесвітня організація охорони здоров’я закликала з обережністю підходити до застосування штучного інтелекту у сфері охорони здоров’я. В організації вважають, що дані, які використовує ШІ для ухвалення рішень, можуть бути упередженими або використаними не за призначенням, повідомило Reuters.
У ВООЗ заявили, що з ентузіазмом сприймають потенціал ШІ, але мають занепокоєння щодо того, як його будуть використовувати для покращення доступу до інформації про здоров’я, як інструмент підтримки ухвалення рішень і покращення діагностики.
З позиції ВООЗ, необхідно ретельно оцінити ризики використання створених штучним інтелектом інструментів великої мовної моделі (LLM), таких як ChatGPT, Bard, Bert та багато інших, для захисту та сприяння добробуту людей і захисту громадського здоров’я.
«Раптове впровадження неперевірених систем може призвести до помилок медичних працівників, завдати шкоди пацієнтам, підірвати довіру до ШІ та таким чином підірвати або затримати потенційні довгострокові переваги та використання таких технологій у всьому світі», — йдеться у заяві ВООЗ.
Так, дані, які використовуються для навчання ШІ, можуть бути упередженими і генерувати оманливу або неточну інформацію, яка може становити ризик для здоров’я, справедливості та інклюзивності. Відповіді ШІ можуть здаватися авторитетними та правдоподібними, але бути абсолютно неправильними або містити серйозні помилки.
Окрім того, ШІ можуть навчати на даних, для яких не давали згоду на використання. Або не захищати конфіденційні дані, зокрема про стан здоров’я, які користувач надає додатку для створення відповіді.
Також ВООЗ вважає, що інструментами ШІ можуть зловживати — для створення та поширення дуже переконливої дезінформації, яку громадськості важко відрізнити. Тому організація пропонує «виміряти чіткі докази» користі інструментів ШІ перед їх широким впровадженням у галузі.
Нагадаємо, нещодавно засновник штучного інтелекту Джеффрі Гінтон заявив, що загроза цієї технології може бути «більш нагальною», ніж зміна клімату. Водночас науковець не поділяє думки про те, що дослідження штучного інтелекту у світі варто призупинити.