США шукають можливі методи регулювання штучного інтелекту

США шукають можливі методи регулювання штучного інтелекту

19:40,
11 Квітня 2023
1708

США шукають можливі методи регулювання штучного інтелекту

19:40,
11 Квітня 2023
1708
США шукають можливі методи регулювання штучного інтелекту
США шукають можливі методи регулювання штучного інтелекту
Національне управління телекомунікацій та інформації США вивчає заходи, які необхідно вжити, аби гарантувати ефективність, безпечність та законність систем ШІ.

Адміністрація президента США Джо Байдена очікує коментарів від громадськості щодо можливих заходів підзвітності систем штучного інтелекту, оскільки виникають питання щодо його впливу на національну безпеку та освіту. Про це повідомило видання Reuters.

Національне управління телекомунікацій та інформації, агентство Міністерства торгівлі, яке консультує Білий дім з питань телекомунікаційної та інформаційної політики, хоче отримати дані щодо ChatGPT, оскільки існує «зростаючий регуляторний інтерес» до «механізму підзвітності» ШІ.

Як пише видання, Агентство вивчає заходи, які потрібно вжити, аби гарантувати, що «системи ШІ є законними, ефективними, етичними, безпечними та тими, що заслуговують на довіру».

«Відповідальні системи штучного інтелекту можуть принести величезну користь, але тільки якщо ми розглянемо їхні потенційні наслідки та шкоду. Щоб ці системи повністю розкрили свій потенціал, компанії та споживачі повинні мати можливість їм довіряти», — сказав адміністратор організації Алан Девідсон.

Минулого тижня президент Джо Байден сказав, що технологічні компанії мають переконатися, що їхні продукти безпечні, перш ніж оприлюднювати їх.

Національне управління телекомунікацій та інформації згодом підготує звіт щодо «зусиль, спрямованих на те, щоб системи штучного інтелекту працювали, не завдаючи шкоди».

Нагадаємо, у березні італійська служба захисту даних заявила, що розпочала розслідування щодо бота ChatGPT компанії OpenAI через підозру в порушенні правил збору даних, та на час перевірки заборонила доступ до нього. За даними відомства, 20 березня ChatGPT порушив приватність даних розмов користувачів і платіжної інформації людей, які купили платну версію чатботу.

Раніше декілька відомих дослідників штучного інтелекту та експертів в галузі, включаючи гендиректора компаній SpaceX і Twitter Ілона Маска, підписали відкритий лист, у якому закликали розробників призупинити роботу над широкомасштабними системами штучного інтелекту.

Фото: Pixabay

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду