BBC та ІТ-гіганти розроблять «систему раннього попередження» про фейкові новини

cdn.technologyreview

BBC зазначає, що нові методи протидії фейковим новинам та дезінформації передбачають створення системи раннього попередження для використання у випадках загрози чиємусь життю чи під час виборів.

«Це система, яка повинна допомогти організаціям швидко попередити один одного, коли хтось із них виявляє дезінформацію, що загрожує життю людини або порушує демократію під час виборів. Акцент буде зроблений на швидкості та спільній боротьбі, щоб підірвати дезінформацію, перш ніж вона зможе поширитись», — зазначає медіа.

Крім того, план дій передбачає просування медіаосвіти та поширення інформації про те, як і де голосувати. План ухвалили після критики ІТ-гігантів щодо їхньої неспроможності побороти поширення фейкових новин на їхніх платформах: від дезінформації про вакцини до втручання у виборчі процеси.

«Дезінформація та так звані фальшиві новини є загрозою для всіх нас. У гіршому випадку це може становити серйозну загрозу для демократії та навіть для життя людей. Це об’єднання думонструє рішучість прийняти колективні дії для боротьби з цією проблемою, і ми домовилися про деякі вирішальні кроки», — заявив генеральний директор BBC Тоні Холл (Tony Hall).

Нагадаємо, 6 вересня «Детектор медіа» повідомляв, що соціальна мережа «Фейсбук» вирішила приєднатися до боротьби з поширенням неправдивої інформації про вакцинацію. Платформа буде перенаправляти користувачів, які цікавляться вакцинацією, на сайти з достовірною інформацією про щеплення, а також показувати спливаючі вікна з просвітницькою інформацією.

Раніше інстаграм заявляв, що буде блокувати хештеги, за допомогою яких у соцмережі поширюють недостовірну інформацію про щеплення, а ютуб відключив монетизацію для відео, що пропагують відмову від щеплень.

Крім того, соціальна мережа Pinterest показуватиме у результатах пошуку інформацію про вкцинацію лише від перевірених профільних організацій: Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Центру контролю захворювань, Американської академії педіатрії (AAP) та Мережі безпечних вакцин.

 

comments powered by Disqus