Дезінформація Москви загострює недовіру американців одне до одного — Foreignpolicy

Дезінформація Москви загострює недовіру американців одне до одного — Foreignpolicy

13:32,
12 Квітня 2019
2193

Дезінформація Москви загострює недовіру американців одне до одного — Foreignpolicy

13:32,
12 Квітня 2019
2193
Дезінформація Москви загострює недовіру американців одне до одного — Foreignpolicy
Дезінформація Москви загострює недовіру американців одне до одного — Foreignpolicy
Автори:
Авторка американського видання Foreignpolicy зазначає, що кампанія російських інтернет-тролів проти вакцинації є частиною інформаційної війни Росії проти США.

Як пише журналістка Кетрін Кірк (Katherine Kirk) у виданні Foreignpolicy, до 4 квітня Центри контролю та профілактики захворювання США зафіксували 465 випадки. Це перевищує показники за весь 2018 рік.

Авторка називає російських тролів та ботів причиною прискорення поширення цієї хвороби.

«Існування російської кампанії дезінформації, яка може змусити американців вагатися вакцинувати своїх дітей, підкреслює важливі аспекти інформаційної війни Кремля у Сполучених Штатах. Москва ніколи не мала на меті підтримати республіканців або демократів. Натомість вона хоче більший приз: загострення недовіри американців один до одного і, у свою чергу, зниження їхньої довіри до суспільства і уряду США», — пише вона.

Пані Кірк нагадує про нещодавнє дослідження Девіда Бронятовського з університету Джорджа Вашингтона. Дослідники проаналізували близько 1,8 мільйонів твітів, опублікованих у період з липня 2014 року по вересень 2017 року.  Російські тролі у 22 разів частіше роблять пости, пов'язані з вакцинами, ніж середній користувач Twitter.

«Вони перетворили вакцини на клин, намагаючись посилити соціальний розбрат, знизити довіру до громадських закладів охорони здоров'я, посилити страх і поділ у Сполучених Штатах», — наголошує авторка.

Вона нагадує, що раніше аналогічні методи використовував СРСР. Радянський Союз поширював дезінформацію, що ВІЛ був створений урядом США та спрямований проти темношкірих людей і ЛГБТ.

«Сучасні повідомлення російських тролів складалися з ключових термінів, таких як «свобода» і «конституційні права», які часто відсутні в інших антивакцинних твітах», — пише Кетрін Кірк.

Разом з тим, вона зазначає, що результати такої кампанії не надто успішні: показники вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи залишаються стабільними — на рівні 91,5 % для дітей з 2005 року.

Днями про те, що й українців «нацьковування одне на одного», в ефірі телеканалу ICTV говорила письменниця Оксана Забужко.

«Це є атака на те почуття солідарності, на єдність, яку ми вибороли, виплавили кров'ю на Майдані і в боях 2014-2015 років. Але ми не маємо втратити єдність, солідарність, ось це почуття гідності і гордості бути українцем. Це саме те, що стало об’єктом ось цих технологій і інформаційних атак. Ми дуже і дуже вразливі сьогодні», — підкреслила Забужко.

Раніше «Детектор медіа» писав, що дослідники з Європи та США намагаються оцінити вплив російських тролів на поширення кору. У 2018 році найбільше у Східній Європі постраждала від епідемії кору Україна. Тут було понад 53,200 підтверджених випадків захворювання на кір та 15 смертей.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
pixel.nymag.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду