«На зборах треба говорити про ґаджети і вчити батьків медіаграмотності»
Про серіали Бі-бі-сі для кращого розуміння тем зі всесвітньої історії, перевірку знань за допомогою додатків із QR-кодами та важливість розмови про власників телеканалів MediaSapiens поговорив з учителькою чернігівської школи № 30 Олександрою Розумієнко.
Інша культура й ти. Секрети вдалого репортажу з-за кордону
На «Книжковому Арсеналі» польські та українські репортери розповіли, як знайти контакт із героями, не схильними відкриватися іноземцю, наскільки важливо знати мову країни, про яку ти пишеш, і як досвід такої роботи змінює самого журналіста.
Експерти з різних країн створюють індекс дезінформації для визначення рівня надійності сайтів
Команда неприбуткової організації The Global Disinformation Index наразі розробляє систему оцінки веб-ресурсів на основі їхніх метаданих, яка дозволить створити рейтинг сайтів за поширенням ними неправдивих відомостей, а відповідно до цього й країн, де найбільше дезінформації.
Новинки «Книжкового Арсеналу», які розширять ваш світогляд
Хто становить креативний клас і яка справжня природа знання, яким є нетуристичний Єгипет і як контролюються польоти космічних кораблів — про це в нон-фікшн книжках, на які MediaSapiens радить звернути увагу на VІII Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал» у Києві.
Світ зможе захищатися від кіберзагроз, тільки виробивши спільне рішення
Упродовж останніх чотирьох років Україна є полігоном випробування всіх можливих кіберзагроз: хакерських атак, фейкових новин, пропаганди, яка видається за медіаконтент, та інформаційних операцій за участі «тролей». До всіх цих методів (і не лише них) Росія вдається в рамках гібридної війни проти України, застосовучи деякі з них також щодо інших країн. Це загрожує і проведенню виборів у 2019 році. Нині для світу критично важливо знайти способи протистояти таким діям,і він спостерігає за зусиллями України.
На російському ТБ існує шість основних наративів, спрямованих проти України – дослідження УКМЦ
Група з аналізу гібридних загроз Українського кризового медіа-центру (УКМЦ) представила нове дослідження риторики трьох топових російських телеканалів («Россия 1», «Первый канал» та НТВ) щодо України з 1 липня 2014 року по 31 грудня 2017-го.
«Региональной прессе у нас доверяют так же, как королевскому двору», — редактор шведской газеты Barometern
Согласно исследованиям, даже сегодня, в эру онлайна, 80–90 % населения, которое следит за региональными СМИ в Швеции, утверждает, что местная пресса помогает им разобраться с ситуацией и понять самые разные явления в обществе. «Местным новостям у нас нередко верят больше, чем национальным, а таблоидам с миллионными тиражами, конечно, не особо доверяют. Традиционная пресса и вообще традиционные СМИ способствуют тому, чтобы у людей “лопались” пузыри фильтров», — говорит главный редактор газеты Barometern Андерс Енстром (Anders Enström) и добавляет, что это и является одной из их главных задач.
Три книжки про травму війни: Донбас, Сараєво, Волинь 1943-го
Цього разу оглядаємо дві книжки про події на території України: «Десь поруч війна» Єлизавети Гончарової про Донбас і «Кулемети й вишні» Вітольда Шабловського про Волинську трагедію, а також разючу книжку-щоденник із найдовшої облоги в сучасній історії — «Сараєво для початківців» Озрена Кебо.
Що Марк Цукерберг сказав у Конгресі США: сім основних тез
Другого дня слухань конгресмени частіше вимагали від Марка Цукерберга відповідей «так» чи «ні». На запитання, чи не вважає він, що Facebook — це монополія, Цукерберг відповів: «Ні, мені так не здається».
«Существует шесть категорий создателей фейков», — редактор шведского фактчекингового проекта
В Швеции восемь из десяти фейков касаются иммигрантов — таковы наблюдения Давида Петерсона, редактора проекта Viralgranskaren, созданного газетой Metro. В рамках Школы медиаграмотности он рассказал о собственной классификации авторов фейков, их мотивах, а также об эффективных способах противодействия «вбросам».

Автори

К
С