Що Марк Цукерберг сказав у Конгресі США: сім основних тез
Другого дня слухань конгресмени частіше вимагали від Марка Цукерберга відповідей «так» чи «ні». На запитання, чи не вважає він, що Facebook — це монополія, Цукерберг відповів: «Ні, мені так не здається».
«Существует шесть категорий создателей фейков», — редактор шведского фактчекингового проекта
В Швеции восемь из десяти фейков касаются иммигрантов — таковы наблюдения Давида Петерсона, редактора проекта Viralgranskaren, созданного газетой Metro. В рамках Школы медиаграмотности он рассказал о собственной классификации авторов фейков, их мотивах, а также об эффективных способах противодействия «вбросам».
«На основі зібраних даних ми цілили у внутрішніх демонів людей»: скандал довкола Cambridge Analytica та Facebook
Як так сталося, що британська компанія із американськими власниками, наближеними до Дональда Трампа, отримала дані 50 мільйонів користувачів Facebook? Як професор Кембриджського та Санкт-Петербурзького університетів переконав юзерів надати інформацію про себе та своїх друзів? Чи скористалася Cambridge Analytica незаконно отриманими даними для досягнення цілей своїх клієнтів і якими будуть санкції для всіх сторін?
Письменниця та вчителька Анна Коршунова: Від медіаосвіти залежить інформаційна безпека держави
З якого віку треба починати навчати медіаграмотності, чому школярі вчили військових створювати газету й чи змінюють ґаджети дітей — в інтерв’ю MediaSapiens розповіла вчителька й письменниця, авторка книжки «Комп і компанія» Анна Коршунова.
Карикатури як зброя проти медіалокшини. Результати конкурсу від «Детектора медіа»
ГО «Детектор медіа» нагородила переможців свого конкурсу карикатур на тему медіаграмотності. 26 кращих робіт можна до 20 березня подивитися на виставці «АнтиЛокшина».
Українські художниці, які працювали над фільмом «З любов'ю, Вінсент»: «Це неймовірний досвід!»
Художниці Катерина й Тетяна Очередько ввійшли до тринадцятки українських митців, які опановували жанр олійної анімації для фільму «З любов'ю, Вінсент» Дороти Кобєли та Г’ю Велчмена. Разом сестри створили понад дві тисячі картин для польсько-британської стрічки, номінованої на «Оскар», і зрозуміли, що хотіли би продовжити роботу в анімації.
«Нам довелося стати детективами», — інтерв’ю з режисером фільму «З любов’ю, Вінсент»
Режисер анімаційної стрічки «З любов’ю, Вінсент», номінованої на цьогорічний «Оскар», Г’ю Велчмен (Hugh Welchman) розповів, як знімався проект і чому фільм, який спершу відмовлялися фінансувати, зібрав у прокаті понад 20 мільйонів доларів.
Літературний репортаж і правило трьох «с». Інтерв’ю з Олесею Яремчук, редакторкою видавництва «Човен»
Репортерка та головна редакторка видавництва «Човен» розповіла про роботу над серією своїх матеріалів про нацменшини, специфіку літературного репортажу й книжки «Човна», які незабаром з’являться в продажу.
Світові події 2017 року в карикатурах
Карикатуристи з різних країн світу – від США до ПАР, від Йорданії до Марокко, поділилися своїм баченням головних політичних подій, які сталися в році, що минає.
2017-й — надзвичайний рік для медіа. Враження редакції MediaSapiens
Події, проекти, сюжети й заяви, які запам’яталися нам найбільше.

Автори

К
С