Науковий журнал відкликав скандальну статтю про привабливість жінок на високих підборах

BBC

Міжнародний науковий журнал Archives of Sexual Behavior відкликав статтю французького професора Ніколя Гега «Високі підбори підвищують привабливість жінок», випущену п'ять років тому.

Як зазначено в офіційній заяві, публікація була відкликана за запитом Університету Південної Бретані, де викладає її автор. Про це повідомляє BBC.

«Після інституційного розслідування був зроблений висновок, що стаття містить серйозні методологічні недоліки і статистичні помилки. Тому дані, представлені в цій статті, ненадійні. Автор не відповів ні на одне повідомлення про спростування», — йдеться у заяві журналу.

Згідно зі статтею, фасон одягу і, зокрема, висота каблука допомагають підвищити привабливість жінок в очах чоловіків, але практично не впливають на сприйняття інших жінок.

Автор пише про експеримент, де жінка зверталася до незнайомих людей з різними проханнями. У першому випадку вона попросила відповісти на коротке опитування про гендерну рівність. У другому — просила чоловіків і жінок взяти участь в опитуванні про місцеві продукти харчування. У третьому — «випадково» губила рукавичку поруч з незнайомцями. З'ясувалося, що чоловіки охочіше йшли на контакт з жінками на високих підборах. Ніколя Гега припустив, що на поведінку чоловіків вплинули зміни в ході, візуальна зміна розміру стопи і невірна оцінка сексуальності й сексуальних намірів.

Аспірант Університету Гронінгена в Нідерландах Нік Браун виявив у статті Гега кілька підозрілих аргументів та роками добивався зняття публікації. Разом з Джеймсом Хізерсом з Північно-Східного університету в Бостоні вони математично довели неспроможність доказів французького професора.

Ніколя Гега не коментує відгук статті з журналу. Його студенти розповіли Брауну, що для наукових робіт часто брали випадкові дані — їх ніхто не контролював, а оцінку вони отримували за навчальний курс. При цьому, зазначають вони, Гега не говорив, що буде використовувати їх роботи для своїх статей.

Нагадаємо, раніше вчений опублікував псевдонаукову статтю зі згадками про «Ріка і Морті», аби довести, що журнали не перевіряють дані.

comments powered by Disqus