Нова Зеландія дозволила США не доводити порушення копірайту Кімом Доткомом
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Нова Зеландія дозволила США не доводити порушення копірайту Кімом Доткомом
Суд постановив, що американський уряд повинен демонструвати «щирість і порядність», вимагаючи видачі Доткома, проте може обмежитися лише загальним резюме змісту своїх доказів.
Кім Дотком (Kim Dotcom), в свою чергу, зауважив, що ресурс Megaupload лише пропонував послуги з онлайн-зберігання файлів, і не може відповідати за зміст останніх.
Один з адвокатів Доткома Вільям Акель (William Akel) прокоментував рішення суду наступним чином: «Як можна говорити про «щирість і порядність», якщо ви не знаєте, які саме документи супроводжують звинувачення?»
Слухання щодо екстрадиції Доткома та трьох інших співзасновників ресурсу Матіаса Ортманна (Mathias Ortmann), Фінна Батато (Finn Batato) і Брама ван дер Колька (Bram van der Kolk), як очікується, будуть проведені у серпні.
Файлообмінник Megaupload було закрито спільними зусиллями американської та новозеландської влади у січні 2012 року. Засновників сервісу, які звинувачуються у порушеннi авторських прав, Доткома, Ортманна, Батато і ван дер Колька, було заарештовано, проте згодом звільнено під заставу. Судові слухання з цієї справи першопочатково призначалися на вересень 2012 року, проте згодом їх було перенесено на 2013 рік через юридичні ускладнення.
У 2012 році Доктом докладав зусиль до поліпшення власного іміджу. Він, зокрема, відкрив сервіс для незалежних музикантів і обіцяв безкоштовний інтернет мешканцям Нової Зеландії.
У вересні 2012-го також стало відомо, що спецслужби Нової Зеландії шпигували за Доткомом, до цього, у серпні, засновник Megaupload пішов у контратаку, публічно звинувативши поліцію у побитті.
19 січня 2013 року Кім Дотком запустив «новий Megaupload» – сервіс Mega, у якому особливу увагу приділено посиленому захисту як користувачів, так і самого Доткома.
Запуск Mega супроводжувався серією детективних пригод Доткома: Габон відмовив підприємцю у домені Me.ga, сам він вбачав у цьому «американський поштовх», крім цього Дотком розжився новими ворогами – хакерською групою Omega.