В Сенегалі за звинуваченням в наклепі тимчасово закрито газету і ув’язнено трьох журналістів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
В Сенегалі за звинуваченням в наклепі тимчасово закрито газету і ув’язнено трьох журналістів
Тим же рішенням столичний суд виніс тюремний вирок терміном один місяць видавцю газети Мадьямбалу Діаню (Madiambal Diagne). Він зобов’язаний також сплатити €15 тис. відшкодувань колишньому міністру закордонних справ Альюну Бадарі Сіссе (Alioune Badara Cissé). Сенегальський суд задовольнив позов міністра частково: сам Сіссе оцінював завдані йому моральні збитки в €7,6 млн.
Крім цього, до місячного ув’язнення засуджено також журналіста Le Quotidien Мамаду Біає (Mamadou Biaye) і одного з стажерів редакції.
Приводом для подання позову стала публікація в червні 2013 року статті про екс-міністра. Його було названо «мсьє абеткою, котрий залишився на самоті, звільнений з урядової посади та опинившись в меншості в своїй партії». Прізвище «мсьє абетка» Альюн Бадарі Сіссе отримав через перші літери свого імені і прізвища, котрі починаються на три перші літери французького алфавіту.
«Незважаючи на неодноразові заклики журналістів і міжнародної спільноти, декриміналізація наклепу все ще не є предметом обговорення в Сенегалі», – заявили представники «Репортерів без кордонів».
Редакція Le Quotidien не була представлена на судовому процсі і має намір оскаржити вирок. Мадьямбаль Діань не вперше потрапляє за грати. В 2004 році його вже засуджували до тюремного ув’язнення «за поширення новин, котрі можуть спровокувати політичний хаос і дискредитувати урядові інституції».