В Сенегалі за звинуваченням в наклепі тимчасово закрито газету і ув’язнено трьох журналістів

00:00,
2 Вересня 2013
1010

В Сенегалі за звинуваченням в наклепі тимчасово закрито газету і ув’язнено трьох журналістів

00:00,
2 Вересня 2013
1010
В Сенегалі за звинуваченням в наклепі тимчасово закрито газету і ув’язнено трьох журналістів
Кримінальний суд в Дакарі постановив за звинуваченням в наклепі закрити на три місяці приватну газету Le Quotidien. Про це 30 серпня повідомляють «Репортери без кордонів».

Тим же рішенням столичний суд виніс тюремний вирок терміном один місяць видавцю газети Мадьямбалу Діаню (Madiambal Diagne). Він зобов’язаний також сплатити €15 тис. відшкодувань колишньому міністру закордонних справ Альюну Бадарі Сіссе (Alioune Badara Cissé). Сенегальський суд задовольнив позов міністра частково: сам Сіссе оцінював завдані йому моральні збитки в €7,6 млн.

Крім цього, до місячного ув’язнення засуджено також журналіста Le Quotidien Мамаду Біає (Mamadou Biaye) і одного з стажерів редакції.

Приводом для подання позову стала публікація в червні 2013 року статті про екс-міністра. Його було названо «мсьє абеткою, котрий залишився на самоті, звільнений з урядової посади та опинившись в меншості в своїй партії». Прізвище «мсьє абетка» Альюн Бадарі Сіссе отримав через перші літери свого імені і прізвища, котрі починаються на три перші літери французького алфавіту.

«Незважаючи на неодноразові заклики журналістів і міжнародної спільноти, декриміналізація наклепу все ще не є предметом обговорення в Сенегалі», – заявили представники «Репортерів без кордонів».

Редакція Le Quotidien не була представлена на судовому процсі і має намір оскаржити вирок. Мадьямбаль Діань не вперше потрапляє за грати. В 2004 році його вже засуджували до тюремного ув’язнення «за поширення новин, котрі можуть спровокувати політичний хаос і дискредитувати урядові інституції».

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Guardian.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду