Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Британська преса хоче створити власну систему регулювання
Королівська хартія була підписана королевою Єлизаветою ІІ минулої середи. Цей документ лобіювали три основні політичні партії країни та організація Hacked Off, що виступає за реформи в медіасфері. Він передбачає створення, як заявляється, незалежного контролюючого органу у сфері медіа.
Даний документ став наслідком скандалу щодо незаконного доступу британськими таблоїдами до телефонів відомих політиків, представників розважальної індустрії і навіть жертв кримінальних злочинів. Скандал розгорівся у 2011 році і стосувався роботи двох видань медіаімперії Руперта Мердока News of the World та Sun. Зараз у Лондоні триває суд у цій справі, на лаві підсудних знаходяться високопосадові журналісти News of the World.
Дискредитована Комісія зі скарг на пресу (Press Complaints Commission, PCC) має бути замінена новим органом - Організацією зі стандартів незалежної преси (Independent Press Standards Organisation, Ipso).
Згідно з планом, більшість видавців загальнонаціональних, регіональних та місцевих газет і журналів мають підписати контракти до Різдва. Наразі завершується робота зі створення групи, яка має обрати керівний склад Ipso. Очікується, що члени PCC перейдуть у Ipso, але орган матиме нового керівника.
Процес призначення може зайняти щонайменше три місяці, пише Guardian. Тобто нова організація розпочне роботу не раніше квітня 2014 року. До того часу має бути затверджений новий кодекс правил для преси.
Проте видавці збираються оскаржити дії уряду законним шляхом. Вони вважають нечесним, що уряд відкинув їхній альтернативний документ регулювання преси, і вбачають можливість втілити його в життя.
Вони посилаються на заяву заступника прем’єр-міністра Ніка Клеґґа (Nick Clegg), що представники індустрії не зобов’язані підписуватися під новою хартією. «Якщо преса не хоче входити в цю нову систему, вона не повинна», - сказав той.
Проте під питанням залишається судове регулювання у випадку, якщо видавця притягнуть до відповідальності за наклеп чи порушення приватності. Згідно з новим законом, видавці та редактори повинні будуть сплатити судові витрати позивача навіть якщо програють справу. Але така необхідність зникла би, якщо би видавці підписали королівську хартію.
Керівник організації Hacked Off, що виступає на захист жертв зловживань преси, Браян Кеткарт (Brian Cathcart) заявив, що не здивований рішенням видавців ігнорувати королівську хартію і що «їм мало бути би соромно за себе».
Він також припустив, що деякі з них усе ж підпишуться під новими правилами: «Таким видавцям буде вигідно показати, що вони готові дотримуватися високих журналістських стандартів».
Як пише Guardian, більшість видавців підтримують нові правила. Проте видавці Guardian, Independent та Financial Times поки до створення Ipso не долучилися.