Репресії проти редактора газети у Ботсвані викликали світовий резонанс

Репресії проти редактора газети у Ботсвані викликали світовий резонанс

00:00,
17 Вересня 2014
1348

Репресії проти редактора газети у Ботсвані викликали світовий резонанс

00:00,
17 Вересня 2014
1348
Репресії проти редактора газети у Ботсвані викликали світовий резонанс
Репресії проти редактора газети у Ботсвані викликали світовий резонанс
Тимчасовий арешт редактора газети Sunday Standard Утси Моконе (Outsa Mokone) зі звинуваченням у намірі вчинити заколот знайшло відгомін за межами невеликої африканської держави Ботсвана.

У коментарі Комітету захисту журналістів Утса Моконе сказав, що оскаржуватиме конституційність інкримінованого йому звинувачення.

Іншою причиною ботсванського медіаскандалу стала втеча з країни Едгара Цімане (Edgar Tsimane) – автора опублікованої у Sunday Standard статті про замовчувану аварію з президентом Яном Кхамою (Ian Khama).

З остраху за своє життя репортер утік до сусідньої Південно-Африканської Республіки і отримав там політичний  притулок.

Утсу Маконе арештували, оскільки він не повідомив про місцеперебування автора крамольної (з точки зору влади) статті і протягом доби тримали під вартою.

Потім редактора офіційно звинуватили у намірі вчинити заколот. Слухання у цій справі Верховний суд Ботсвани призначив на кінець листопада.

Моконе стверджує, що справжньою причиною його арешту була стаття про розслідування корупції у Директораті служб розвідки та безпеки (the Directorate on Intelligence and Security Services), над якою редакція Sunday Standard працювала декілька місяців тому. У липні ц.р. газету втягнули у судовий спір із урядом стосовно опублікованих нею витоків документів.

«Я підозрюю, то був привід здійснити рейд у наші офіс, щоб з’ясувати джерела нашої інформації, - заявив редактор. – Вони хочуть налякати нас перед виборами, визначити, витік даних з урядових кіл».

Вибори у Ботсвані призначені на кінець жовтня.

Адвокат Моконе Дік Бейфорд заявив, що заколот у Кримінальному кодексі країни трактується дуже розмито. «Подібного закону, - наголосив він, - не існує у демократичній державі».

Речник держдепартаменту США Мері Харф цю свавільну акцію проти редактора The Sunday Standard засудила як «несумісну з фундаментальними принципами демократії та з сильними традиціями демократичного урядування у Ботсвані».

«Ці події плямують репутацію Ботсвани як країни з ефективним управлінням та свободою медіа у Південній Африці, - заявила координатор  африканської  програми КЗЖ Сью Валентайн (Sue Valentine). – Її може відновити вільний потік новин і поглядів».

«Цю спробу утисків не можна розглядати інакше як намір вставити кляп газеті, яка часто викривала корупцію», - вважає завідувач африканського бюро «Репортерів без кордонів» (RSF) Клеа Кан Скрібер (Cléa Kahn-Sriber).

У зв’язку зі скандалом доречно нагадати, що за Індексом свободи преси (RSF) Ботсвана посідала 2014 року високе 41 місце серед 180 країн світу.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
www.aljazeera.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду