Угорські журналісти оцінюють новий медійний закон неоднозначно
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Угорські журналісти оцінюють новий медійний закон неоднозначно
Не всі угорські журналісти категорично засуджують новий медійний закон, ухвалений парламентом за ініціативою партії Fidesz. Про це «Радіо Свобода» розповів кореспондент угорського телебачення у Брюсселі Золтан Віґ.
«Журналістська спільнота оцінює новий закон неоднозначно. Дуже багато моїх колег уважають, що він ґрунтується на позитивних мотивах, - каже журналіст. – Прибічники закону наполягають, що його мета – захистити, скажімо, дітей від телевізійних і радіопрограм, які містять сцени насильства тощо. Адже є інші закони, які захищають глядачів, наприклад, від надто агресивних методів реклами, і це нормально.
З іншого боку, новий закон дозволяє владі впливати на засоби масової інформації Угорщини. Дуже незручна ситуація адже верховний орган, який контролює угорські ЗМІ, включно з інтернетом, отримав не зовсім чітко сформульовані повноваження, серед яких право карати ЗМІ досить великими штрафами. Із закону не зовсім зрозуміло, якими є критерії визначення розміру штрафу. Є в документі розпливчасті формулювання – наприклад, неясно, що конкретно означає “захист гідності особи”». Золтан Віґ також занепокоєний тим, що члени нового органу – національного управління ЗМІ – призначені виключно керівною партією, і всі вони можуть керуватись політичною доцільністю у своїх діях.
Нагадаємо, угорські газети випустили спеціальні випуски на знак протесту проти нового закону. Згідно з ним, влада має право штрафувати ЗМІ за «не досить збалансовані політично» та «образливі» матеріали. 5 січня Угорщина передала англійський переклад закону до штаб-квартири Європейського Союзу для розгляду та вивчення. «Знаючи, як працюють органі Євросоюзу, Європейської Комісії, можу припустити, що будуть конфлікти з угорським урядом. Це дуже прикро, адже зараз починається ротаційне головування Угорщини в Євросоюзі. Ще не було прецеденту виникнення таких гострих суперечок між країнами Євросоюзу під час головування однієї з них. Французький, німецький, британський уряди однозначно засуджують новий закон про ЗМІ, на що Будапешт відповідає: вони просто не читали коректного перекладу закону. Не маючи перед очима повного тексту, не можна його обговорювати», - каже Золтан Віґ.
Нагадаємо, американська газета The Washington Post назвала ухвалення медійного закону ознакою «путінізації» Угорщини і закликала Америку та держави Європи ігнорувати саміт ЄС у Будапешті, якщо закон не скасують.
«Медіаграмотність» за матеріалами «Радіо Свобода»