Парламент Туреччини ухвалив закон, що посилює контроль над Інтернетом

Парламент Туреччини ухвалив закон, що посилює контроль над Інтернетом

00:00,
6 Лютого 2014
1536

Парламент Туреччини ухвалив закон, що посилює контроль над Інтернетом

00:00,
6 Лютого 2014
1536
Парламент Туреччини ухвалив закон, що посилює контроль над Інтернетом
Парламент Туреччини ухвалив закон, що посилює контроль над Інтернетом
Новий закон Туреччини, ухвалений парламентською більшістю, що представляє правлячу Партію справедливості і розвитку (Justice and Development Party – AKP) надає повноваження урядовому відомству телекомунікацій (the Telecommunications Communications Authority) блокувати сайти без попередніх судових рішень, повідомляє BBC.

Закон, крім того, зобов’язує Інтернет-провайдерів зберігати дані про користувачів мережі впродовж двох років і робити їх доступними для влади.

Опозиція різко розкритикувала цей законодавчий крок як зазіхання на свободу слова.

Прем'єр-міністр Реджеп Тайіп Ердоган відкрито критикував Інтернет, називаючи Twitter «бичем» і засуджуючи соціальні медіа  як «найгіршу загрозу  суспільству».

Twitter і Facebook, відзначає BBC, широко використовували торік  учасники масового антиурядового руху для розповсюдження інформації під час демонстрацій.

Новий законодавчий акт було ухвалено після дебатів у парламенті, що тривали декілька годин. У ньому більшість – 319 із 550 місць – належить правлячій Партії  справедливості й розвитку.

На початку дискусії  опозиційний депутат Хасан Йорен (Hasan Ören) порівняв прем’єр-міністра Реджепа Таїпа Ердогана з Адольфом  Гітлером. «Коли ви прийшли до влади, то говорили про посилення у Туреччині демократії, – сказав він. – Тепер ви намагаєтеся здійснити фашизм. Пам'ятайте, що Адольф Гітлер, прийшовши до влади, користувався тими ж методами».

Віце-прем'єр Бюлент Ариндж стверджував, що у Туреччині не існувало «Інтернет-цензури». «Ми вільніші порівняно з багатьма іншими країнами і маємо свободу преси», – проголошував він.

Однак доступ до Інтернету у Туреччині і до цього був обмеженим, тисячі сайтів блоковані, відзначає BBC. 

ОБСЄ заявила: надання нових повноважень агенції телекомунікацій Туреччини означає, що вона зможе «збирати комунікаційні дані про усіх користувачів Інтернету без будь-яких правових обмежень». Натомість самі ж користувачі «ніколи не зможуть дізнатися, який чином про них було зібрано інформацію».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
legalinsurrection.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду