
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«Інтерньюз-Україна» запустила соціальну кампанію «ДезАут»


ГО «Інтерньюз-Україна» запустила соціальну кампанію «ДезАут», покликану допомогти українцям стати більш стійкими до дезінформації та розвинути критичне мислення. Про це йдеться на сайті організації.
Згідно з КМІС, 71% опитаних українців вважає російську пропаганду в соцмережах реальною загрозою. Це один із ключових інструментів гібридної війни Росії проти України.
«Україна найбільше у світі страждає від зовнішньої дезінформації та маніпуляцій. Це підтверджує дослідження Європейської служби зовнішніх справ: у 2023-му з понад 480 інфоатак 160 були направлені проти України. У цих умовах медіаграмотність — не просто корисна навичка, а питання нашого фізичного виживання. Саме тому ГО “Інтерньюз-Україна” запустила кампанію “ДезАут”, яка навчить українців не вестися на маніпуляції», — сказав голова правління ГО «Інтерньюз-Україна» Костянтин Квурт.
Кампанія триватиме до липня 2025 року в онлайн- та офлайн-форматах. Так, навесні в чотирьох обласних центрах України відбудуться тематичні виставки зі «спортивними станціями» — зонами, де учасники виконуватимуть вправи з фактчекінгу.
«Медіаграмотність, як і спорт, потребує дисципліни й постійних тренувань. Відповідне оформлення кампанії створює відчуття дружнього змагання, яке надихне учасників/-ць діяти разом і ставати чемпіон(к)ами з медіаграмотності», — зазначила креативна директорка ГО «Інтерньюз-Україна» Діана Іщенко.
Окрім цього, в серії дописів у соцмережах, відео, статтях і подкастах команда поділиться прикладами маніпуляцій та пояснить, як відрізнити згенерований штучним інтелектом контент від справжнього, де шукати перевірені джерела та чому небезпечно залишатись у своїй «інформаційній бульбашці». Усі матеріали можна буде переглянути на сторінках організації у фейсбуці та інстаграмі за гештегом #ДезАут.
Соціальна кампанія «ДезАут» є частиною проєкту «Зміцнення правдивості, прозорості та демократії для протидії дезінформації», який ГО «Інтерньюз-Україна» втілює за підтримки уряду Канади. В його межах уже провели навчальні воркшопи для сотні регіональних журналістів та експертну конференцію, а також запустили клуби медіаграмотності в 12 містах.
Читайте також:
- «Ба та Ді проти брехні»: проєкт із медіаграмотності, який допомагає літнім людям не стати жертвами шахраїв і фейків
- Що таке інформаційна стійкість і для чого вона потрібна
- Медіаграмотність як нова звичка українців на найбільшому медіаекрані Європи
Фото: ГО «Інтерньюз-Україна»