Джо Байден підписав закон, який зобов’язує власника Tiktok продати соцмережу
Джо Байден підписав закон, який зобов’язує власника Tiktok продати соцмережу
Президент США Джо Байден підписав закон про заборону TikTok, що вимагає від китайської компанії ByteDance продати платформу, щоб уникнути блокування в США. Про це пише The Verge.
Як зауважили у виданні, ByteDance має дев’ять місяців, щоб укласти угоду, хоча президент може продовжити цей термін ще на три місяці, «якщо побачить прогрес».
Представники TikTok заявили, що компанія планує оскаржити закон у судах.
«Ми віримо, що факти та закон явно на нашому боці, і ми зрештою переможемо. Справа в тому, що ми інвестували мільярди доларів, щоб захистити дані США та захистити нашу платформу від зовнішнього впливу та маніпуляцій. Ця заборона знищить сім мільйонів підприємств і змусить замовкнути 170 мільйонів американців.
Продовжуючи оскаржувати цю неконституційну заборону, ми продовжуватимемо інвестувати та впроваджувати інновації, щоб TikTok залишався місцем, куди американці будь-якого соціального статусу можуть безпечно приходити, щоб поділитися своїм досвідом, знайти радість і отримати натхнення», — йдеться в дописі.
Нагадаємо, у суботу, 20 квітня, Палата представників США прийняла законопроєкт №8038 під назвою «Мир шляхом сили», який містить вимогу до китайського концерну ByteDance протягом пів року продати американську частку соцмережі TikTok, інакше це призведе до заборони застосунку на території США.
Опісля цього агентство Bloomberg із посиланням на власні джерела повідомило, що компанія TikTok готується звільнити головного консультанта Еріха Андерсена, відповідального за переконання уряду США в тому, що компанія робить достатньо, щоби запобігти занепокоєнню щодо її зв'язків з урядом Китаю.
23 квітня Сенат США проголосував за законопроєкт.
Раніше стало відомо, що екскерівник міністерства фінансів США Стів Мнучін збирає групу інвесторів для купівлі соцмережі TikTok. Водночас генеральний директор платформи Шоу Цзи Чу зауважив, що продаж застосунку «не є серед доступних варіантів». Там наполягають, що сервіс не контролюється Китаєм.
Як повідомляла газета The Wall Street Journal з посиланням на джерела, уряд Китаю розкритикував США через їхні намагання змусити компанію-власника TikTok ByteDance продати соціальну мережу. Китайські посадовці висловлювали думку, що блокування платформи у Штатах краще за її продаж.
Фото: GettyImages