Єврокомісія відкрила другу справу проти TikTok

Єврокомісія відкрила другу справу проти TikTok

23:01,
22 Квітня 2024
1025

Єврокомісія відкрила другу справу проти TikTok

23:01,
22 Квітня 2024
1025
Єврокомісія відкрила другу справу проти TikTok
Єврокомісія відкрила другу справу проти TikTok
Автори:
Розслідування стосується запуску TikTok Lite у Франції та Іспанії. У застосунку користувачі можуть заробляти бали за перегляд відео, лайки, підписку, запрошення друзів приєднатися до тіктоку тощо. Їх можна обміняти на сертифікати Amazon або цифрову валюту тікток для подарунків авторам. У ЄК підозрюють, що такий механізм може негативно вплинути на психічне здоровʼя неповнолітніх і «стимулювати адиктивну поведінку».

Європейська комісія (ЄК) відкрила друге офіційне розслідування щодо TikTok через можливе порушення закону про цифрові послуги (DSA). Про це повідомила пресслужба ЄК.

Розслідування стосується запуску TikTok Lite у Франції та Іспанії. У застосунку користувачі можуть заробляти бали за перегляд відео, лайки, підписку, запрошення друзів приєднатися до тіктоку тощо. Їх можна обміняти на сертифікати Amazon або цифрову валюту тікток для подарунків авторам.

У ЄК підозрюють, що такий механізм може негативно вплинути на психічне здоровʼя неповнолітніх і «стимулювати адиктивну поведінку».

Напередодні розслідування Єврокомісія звернулася до ByteDance, компанії-власниці TikTok, із проханням надати звіт про потенційні ризики сервісу протягом 24 годин, але компанія не відповіла. Тепер від ByteDance  вимагають надати оцінку до 23 квітня.

Якщо TikTok не відповість на запит ЄК, комісія може накласти штраф у розмірі до 1% від загального річного прибутку або глобального обороту компанії, а також ввести періодичні штрафи до 5% від середньоденного доходу або річного обороту по всьому світу.

Нагадаємо, 19 лютого Європейська комісія відкрила офіційне провадження проти TikTok, що належить компанії ByteDance, для перевірки відповідності застосунку закону про цифрові послуги. Рішення розпочати перевірку ухвалили після аналізу звіту про оцінку ризиків застосунку, надісланого до Комісії у вересні 2023 року, і офіційних запитів інституції ЄС на інформацію щодо незаконного контенту, захисту неповнолітніх і доступу до даних.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду