NYT: Компанія Apple хоче навчати свої генеративні системи штучного інтелекту на матеріалах новинних видань
NYT: Компанія Apple хоче навчати свої генеративні системи штучного інтелекту на матеріалах новинних видань
Компанія Apple веде переговори з деякими великими видавцями новин про ліцензування і використання їхніх матеріалів для навчання генеративних систем штучного інтелекту. Про це повідомило The New York Times з посиланням на обізнані в цьому питанні анонімні джерела.
Співрозмовники видання стверджують, що Apple обговорює «багаторічні угоди на суму щонайменше $50 млн», зокрема, з великими видавцями, як-от Condé Nast, NBC News та IAC.
Як пише NYT, реакція деяких видавців на таку пропозицію є неоднозначною, оскільки вони струбовані, що можуть потенційно «опинитися на гачку юридичних зобов'язань внаслідок використання Apple їхнього контенту». Окрім цього, компанія не достатньо чітко говорить про свої плани щодо новин і генеративного ШІ.
Водночас інші керівники компаній були більш позитивно налаштовані щодо можливості партнерства з Apple.
NYT відзначило, що техногігант «неохоче» бере інформацію з інтернету. у 2013 році Apple придбала стартап Topsy, що займається соціальною аналітикою, та попросила його команду уникати збору інформації з Twitter, адже це порушує політику компанії щодо конфіденційності клієнтів Apple, які також можуть публікувати дописи в соцмережах.
Нещодавно німецька медіагрупа Axel Springer, видавець Business Insider, Politico та інших відомих видань, заявила, що започаткувала співпрацю з компанією OpenAI: чатбот ChatGPT зможе узагальнювати у своїх відповідях користувачам інформацію з публікацій медіа.
Нагадаємо, у жовтні гендиректор Apple Тім Кук сказав у коментарі британському виданню Evening Standard про те, що компанія працює над генеративним штучним інтелектом і планує найняти більше співробітників для цього напряму. За його словами, ШІ-технологія нині використовується в усіх продуктах компанії.
Раніше в Apple розповідали, що вони тестують чатбот штучного інтелекту, розробивши власну систему Ajax.
За словами співробітників компанії, інструмент по суті повторює Bard, ChatGPT і Bing AI і не містить жодних нових функцій чи технологій. Система доступна як вебдодаток і має спрощений дизайн, не призначений для загального використання.
Фото: Unsplash