Дослідження: Журналісти деяких американських видань рідше публікують дописи у Twitter після купівлі мережі Ілоном Маском
Дослідження: Журналісти деяких американських видань рідше публікують дописи у Twitter після купівлі мережі Ілоном Маском
Центр цифрової журналістики Tow провів дослідження щодо звичок журналістів у Twitter під час і після купівлі платформи Ілоном Маском, яке показує, що, журналісти лівих або ж нейтральних видань у США почали менше твітити в соцмережі. Про це пише видання Columbia Journalism Review.
Журналісти New York Times твітили приблизно на 6% менше, працівники Los Angeles Times — на 5%, а журналісти NPR скоротили кількість дописів на 20%. Натомість медійники правих видань, таких як Fox News, RedState, Breitbart, Daily Caller і Federalist, в середньому писали більше твітів. Так, середня кількість щоденних публікацій журналістів Fox News зросла з 3,9 до 4,4 твітів, а медійників RedState — з 12,8 до 16,3 дописів.
Як зазначили в дослідженні, активність журналістів у мережі вперше зросла наприкінці жовтня та досягла піку 9 листопада, коли вперше було запущено Twitter Blue, а також під час проміжних виборів у США. Згодом вона різко впала напередодні Дня подяки та різдвяних свят.
Водночас Tow Center з'ясував, що лише 10 журналістів з майже 4000 у вибірці дезактивували свої облікові записи після того, як Маск купив Twitter.
«Немає мотивації назавжди залишати Twitter після того, як вони (журналісти, – ред.) витратили роки на нарощування кількості підписників. Ми тут говоримо про їхній бренд. Особливо, коли ти не знаєш, що чекає в майбутньому. Я маю на увазі, можливо, Ілон залишить це (Twitter, – ред.)», — сказав Даррен Лінвілл, дослідник криміналістики соціальних медіа та доцент Університету Клемсона в США.
Нагадаємо, у квітні минулого року мільярдер та виконавчий директор Tesla Ілон Маск придбав компанію Twitter за $44 млрд.
У грудні 2022 року Twitter раптово заблокував профілі кількох журналістів, які працюють у провідних американських медіа, зокрема в CNN, The New York Times та The Washington Post.
Блокування відбулося наступного дня після того, як Ілон Маск оголосив, що в соцмережі більше не можна буде розміщувати інформацію про місце перебування користувачів у режимі онлайн.
При цьому самі журналісти заявили, що не публікували заборонену інформацію, але всі вони висвітлювали історію Джека Свіні. Його облікові записи у твіттері заблокували напередодні за те, що в них він публікував інформацію про перельоти публічних осіб, включно з Ілоном Маском.
Після блокування власник Twitter провів опитування стосовно акаунтів медійників. Як він визнав у своєму дописі, ці обмеження до журналістів було застосовано цілеспрямовано — через те, що вони нібито його доксили. Зрештою, Маск вирішив розблокувати профілі.
Фото: Flickr