Adobe купує стартап Figma, що є його основним конкурентом

Adobe купує стартап Figma, що є його основним конкурентом

20:55,
18 Вересня 2022
2889

Adobe купує стартап Figma, що є його основним конкурентом

20:55,
18 Вересня 2022
2889
Adobe купує стартап Figma, що є його основним конкурентом
Adobe купує стартап Figma, що є його основним конкурентом
Це одна з найбільших угод в історії, її вартість складає 20 мільярдів доларів. Аналітики навіть сумніваються, що це вигідно.

Американська компанія Adobe, що є розробником Photoshop, Premiere, Illustrator, Lightroom, домовилася про купівлю графічного онлайн-редактора Figma, пише сайт ITC. Сума угоди склала 20 мільярдів доларів, що є  прикладом найбільшого поглинання софтверної компанії, відзначає видання Speka.

50% цієї суми Adobe сплатить розробнику програмного забезбечення для вебдизайну акціями. Закрити угоду планують у 2023 фінансовому році, але спочатку її мають схвалити регулятори та акціонери. Станом на 2 вересня Adobe мала у своєму розпорядженні $3,87 млрд грошових коштів та їх еквівалентів.

Після завершення угоди співзасновник і генеральний директор Figma Ділан Філд продовжить керувати командою, підпорядковуючись президенту Adobe Digital Media Девіду Вадхвані. До завершення угоди кожна компанія працюватиме незалежно.

За останні кілька років Figma паралельно з Lightricks Ltd. та Canva Inc. виросла до серйозного конкурента сервісу Adobe XD, який пропонує подібні можливості для UI/UX дизайну. Сервіси для дизайнерів приносять Adobe левову частку доходу — близько 60%. Саме ці два фактори відіграли ключову роль при ухваленні рішення. В Adobe розглядають Figma як цінне доповнення до власного портфоліо.

Компанія Figma у 2012 році заснували Ділан Філд та Еван Уоллес. Під час пандемії вона посилила присутність на ринку завдяки попиту на дистанційну роботу. Клієнтами Figma є такі IT-гіганти, як Airbnb, Google, Netflix і Twitter. Серед її головних інвесторів — венчурні фонди Kleiner Perkins, Index Ventures і Greylock Partners.

Однак аналітики сумніваються, що у такій дорогій угоді взагалі є сенс. Аналітик Jefferies Брент Тілл назвав її «надто дорогою», зазначивши, що $20 млрд — це у 50 разів більше, ніж очікуваний дохід Figma за 2022 рік. Анураг Рана з Bloomberg Intelligence вважає, що Figma може збільшити темпи зростання продажів Adobe менше ніж на 2% і, ймовірно, знизить маржу. Кірк Матерн з Evercore ISI, навпаки, переконаний, що за рік стратегічність такого рішення стане очевидною, адже Adobe поглинув свого основного і найперспективнішого конкурента.

Нагадаємо, у липні корпорація Microsoft ухвалила рішення придбати CloudKnox – стартап, програмне забезпечення якого допомагає компаніям зменшити обсяг доступу, який вони надають до своїх хмарних ресурсів. Умови цієї угоди не розголошуються.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду