У Держспецзв’язку дали поради, як заблокувати повідомлення ворога в месенджерах
У Держспецзв’язку дали поради, як заблокувати повідомлення ворога в месенджерах
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України дала поради, як заблокувати повідомлення ворога в месенджерах та убезпечити себе від впливу інформаційно-психологічних операцій Росії.
«Від початку активного вторгнення Росії на територію України значно зросла кількість інформаційно-психологічних операцій ворога. Ми отримуємо багато повідомлень про масові розсилання із закликами до українських військових — здаватися. Кожен українець може убезпечити себе від отримання подібних повідомлень, встановивши кілька простих налаштувань для своїх месенджерів», — сказали в Службі.
Щоб заблокувати повідомлення від незнайомих користувачів, у тому числі ворожі, необхідно в налаштуваннях перейти в розділ «Конфіденційність та безпека» та встановити такі значення для кожного параметра:
- хто може бачити номер телефону — ніхто;
- хто може знайти за номером — мої контакти;
- хто може бачити час моєї останньої активності — ніхто;
- хто може бачити фото та відео мого профілю — мої контакти;
- хто може додавати посилання на мій обліковий запис під час надсилання моїх повідомлень — мої контакти;
- хто може мені телефонувати – мої контакти або ніхто;
- також для Peer-to-peer слід встановити значення — мої контакти або ніхто (це параметр, який дозволяє отримувати, або не отримувати вашу IP-адресу користувачам, які вас викликають).
У Держспецзв’язку також підготували поради щодо користування смартфонами, які допоможуть зекономити заряд та налаштувати економію енергії.
Раніше урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA, що функціонує в складі Держспецзв'язку, дала низку рекомендацій, як захистити пристрої в умовах інформаційно-психологічної війни. Міністерство цифрової трансформації порадило не перевантажувати мобільні мережі та надало інструкцію, як постійно залишатися на зв'язку.
Фото: Держспецзв’язку