Нацкомісія рекомендувала дозволити масове використання Starlink

Нацкомісія рекомендувала дозволити масове використання Starlink

13:10,
20 Квітня 2022
2399

Нацкомісія рекомендувала дозволити масове використання Starlink

13:10,
20 Квітня 2022
2399
Нацкомісія рекомендувала дозволити масове використання Starlink
Нацкомісія рекомендувала дозволити масове використання Starlink
Автори:
НЦУ ще має уточнити умови використання абонентських супутникових терміналів системи SpaceX.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку рекомендувала дозволити усім споживачам використовувати супутниковий інтернет Starlink під час воєнного стану.

НКЕК рекомендувала Національному центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) уточнити умови використання абонентських супутникових терміналів системи SpaceX та дозволити усім категоріям користувачів використовувати Starlink.

«НКЕК врахувала терміновий запуск системи SpaceX Starlink в Україні у тестовому режимі, наголосила на необхідності виконання умов електромагнітної сумісності радіообладнання у діапазонах роботи цієї системи, дотримання вимог Регламенту радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку в частині мінімізації дії радіозавад радіообладнання на території України, а також необхідність якнайшвидшого, в умовах воєнного стану, запровадження широкого застосування радіообладнання для усіх категорій користувачів», — сказали в Нацкомісії.

Нагадаємо, 27 лютого засновник компанії SpaceX Ілон Маск погодився надати Україні доступ до супутникового інтернету та активував сервіс Starlink в Україні, а 28 лютого в Україну привезли термінали глобальної супутникової системи Starlink. Маск також адаптував станції для супутникового інтернету Starlink до українських потреб: було оновлено програмне забезпечення для зниження споживання енергії та увімкнено мобільний роумінг. Ілон Маск також попередив, що станції Starlink можуть стати цілями російських військ.

Starlink — це платформа, яка представляє собою мережу супутників, які на орбіті взаємодіють між собою на частоті понад 10 тисяч ГГц завдяки лазерному променю. Швидкість такого інтернету — до 1Гбіт/с для кожного абонента, а користуватися ним можна у будь-якій точці землі.

19 квітня Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації повідомила, що в Україні тимчасово обмежили масове використання супутникового інтернету Starlink. Там пояснили, що масове використання Starlink може частково впливати на роботу радіорелейного обладнання українських військових, тому споживачам, окрім об’єктів критичної інфраструктури, обмежили доступ в мережу від компанії SpaceX. Зняти обмеження для споживачів мають найближчим часом, після розрахунків та низки досліджень, які повинні підтвердити безпеку використання терміналів та оцінити їхню сумісність із наявними радіозасобами.

Того ж дня міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що проєкт американської компанії SpaceX Starlink розпочав роботу над відкриттям представництва в Україні.

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду