Представництво Starlink зареєстрували в Україні — Федоров (ДОПОВНЕНО)

Представництво Starlink зареєстрували в Україні — Федоров (ДОПОВНЕНО)

16:25,
27 Квітня 2022
3831

Представництво Starlink зареєстрували в Україні — Федоров (ДОПОВНЕНО)

16:25,
27 Квітня 2022
3831
Представництво Starlink зареєстрували в Україні — Федоров (ДОПОВНЕНО)
Представництво Starlink зареєстрували в Україні — Федоров (ДОПОВНЕНО)
Автори:
У відкриті представництва Starlink Ukraine, окрім Мінцифри, допомагають Міністерство юстиції та Мінекономіки.

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров 27 квітня повідомив, що в Україні зареєстрували представництво компанії SpaceX — Starlink Ukraine («Старлінк Юкрейн»).

«Starlink Ukraine («Старлінк Юкрейн») як представництво компанії SpaceX щойно зареєстровано в Україні», — написав Федоров. Інших деталей він не навів.

ДОПОВНЕНО: Мінцифри надало MediaSapiens коментар Михайла Федорова, частину з якого вже публікував Ain.ua. Міністр розповів, що офіс необхідний для офіційного запуску Starlink в Україні.

«Ця технологія використовує певні частоти та обладнання (станції). Відповідно до законодавства України, як і будь-якої іншої країни, запуск подібного проєкту передбачає атестацію обладнання та надання частот. Ці частоти ми маємо надати певній юридичній особі і в цьому випадку це може бути лише представництво Space X Starlink в Україні. Так само лише це представництво, як власник технології, може подати обладнання для проведення офіційної атестації. Всі ці завдання ми зробимо в рекордно швидкі терміни. Але все починається з відкриття представництва. Тому SpaceX почав цей процес», — уточнили у відомстві.

У відкриті представництва Starlink Ukraine, окрім Мінцифри, допомагають Міністерство юстиції та Мінекономіки.

«Ми повністю супроводжуємо цей процес. І одразу запропонували наші зобов’язання щодо термінів надання частот, проведення атестації обладнання та супроводження реєстрації представництва. Все зробимо "під ключ" та максимально швидко», — каже Федоров.

Нагадаємо, 19 квітня міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров 19 квітня повідомив, що проєкт американської компанії SpaceX Starlink розпочав роботу над відкриттям представництва в Україні. Він також розповів, що станом на сьогодні понад 10 тисяч станцій допомагають Збройним силам України, підтримують роботу критичних енергетичних та телекомунікаційних об'єктів, закладів охорони здоров'я, посівну кампанію тощо.

27 лютого засновник компанії SpaceX Ілон Маск погодився надати Україні доступ до супутникового інтернету та активував сервіс Starlink в Україні, а 28 лютого в Україну привезли термінали глобальної супутникової системи Starlink. Маск також адаптував станції для супутникового інтернету Starlink до українських потреб: було оновлено програмне забезпечення для зниження споживання енергії та увімкнено мобільний роумінг. Ілон Маск також попередив, що станції Starlink можуть стати цілями російських військ.

Starlink — це платформа, яка представляє собою мережу супутників, які на орбіті взаємодіють між собою на частоті понад 10 тисяч ГГц завдяки лазерному променю. Швидкість такого інтернету — до 1Гбіт/с для кожного абонента, а користуватися ним можна у будь-якій точці землі.

19 квітня Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації повідомила, що в Україні тимчасово обмежили масове використання супутникового інтернету Starlink. Там пояснили, що масове використання Starlink може частково впливати на роботу радіорелейного обладнання українських військових, тому споживачам, окрім об’єктів критичної інфраструктури, обмежили доступ в мережу від компанії SpaceX. Зняти обмеження для споживачів мають найближчим часом, після розрахунків та низки досліджень, які повинні підтвердити безпеку використання терміналів та оцінити їхню сумісність із наявними радіозасобами.

20 квітня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку рекомендувала Національному центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) уточнити умови використання абонентських супутникових терміналів системи SpaceX та дозволити усім категоріям користувачів використовувати Starlink під час воєнного стану. Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації тоді уточнила, що в Україні всі можуть використовувати супутниковий інтернет Starlink, у тому числі й цивільне населення. Водночас у Держспецзв’язку пояснили, що рішення Нацкомісії та НЦУ лише приводить використання Starlink в правові рамки.

Фото: Reckmann / flickr

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду