В ЗМІ розіслали фейкові листи про вакцину Moderna від імені Львівського медуніверситету
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
В ЗМІ розіслали фейкові листи про вакцину Moderna від імені Львівського медуніверситету
Адміністрація Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького 6 жовтня попередила, що невідомі від його імені розсилають медіа Львівської області фейкові листи про нібито дослідження вакцини проти коронавірусної хвороби Moderna.
«Деякі засоби масової інформації Львівщини отримали фейкові листи нібито від ЛНМУ ім. Данила Галицького, в яких йшлося про вигадані дослідження по вивченню вакцини Модерна, а також висновки, які в результаті були зроблені. Офіційно заявляємо – жодних досліджень щодо Модерни чи інших офіційно зареєстрованих вакцин проти COVID-19 наукові підрозділи університету не проводили, оскільки це не передбачено науково-дослідницькими планами нашого закладу. Відтак жодних псевдонаукових висновків ніхто не робив та звернень в Міністерство охорони здоров`я не подавав», – заявили у виші.
Зокрема, цей лист отримало видання Zaxid.net. «На редакційну електронну пошту надійшов лист від імені Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького і за підписом ректора медуніверситету академіка Бориса Зіменковського. У листі йдеться, що фахівці університету нібито провели власні дослідження американської вакцини Moderna, яку серед інших використовують для щеплення від COVID-19, та виявили "серйозні побічні дії та відхилення у стані здоров'я громадян України аж до летальних випадків"», – розповіло видання та додало, що в листі не вказали, у кого та які саме побічні ефекти виявили після вакцинації.
У Zaxid.net також повідомили, що в листі не було печатки вишу та підпису ректора, а надіслали його з не з адреси медуніверситету.
Керівництво університету вважає, що цим листом невідомі прагнули збурити суспільство та розпалювати антивакцинаторські настрої. Керівництво ВНЗ вирішило поскаржитися на цей інцидент Департаменту кіберполіції Національної поліції України та Службі безпеки України.
Нагадаємо, у соціальних мережах користувачі поширювали фейки, що маски, вакцини і соціальна дистанція — це протиепідемічні заходи, які розроблені для протидії вірусу SARS-CoV-2, який поширюється тільки у країнах-членах ВООЗ. У повідомленнях також йдеться, що у разі виходу країни з ВООЗ, поширення вірусу в ній нібито припиняється.
Фото: Укрінформ