В Україні створять робочу групу, щоби вдосконалити процедуру відбору книжок для закупівлі в бібліотеки
В Україні створять робочу групу, щоби вдосконалити процедуру відбору книжок для закупівлі в бібліотеки
Міністерство культури та інформаційної політики та урядова уповноважена з гендерної політики Катерина Левченко ініціюють створення робочої групи для вдосконалення процедури з відбору книжок для закупівлі в бібліотеки.
До групи, окрім представників відомства та урядової уповноваженої, також включать експертів із протидії дискримінації, представників від Українського інституту книги, громадських організацій та народних депутатів.
Робоча група має переглянути критерії добору книжок, яку подають видавці, методику оцінки, доповнивши, зокрема, вимогами відповідності антидискримінаційному законодавству, а також критерії формування експертних рад, розширивши перелік обов’язкових фахівців та умови їх роботи. Крім того, буде вдосконалена сама система відбору.
Це рішення ухвалили після скандалу довкола книжки «Щоб у 16 не було запізно» Марини Ланге, яку хотіли закупити бюджетним коштом для бібліотек. Детальніше читайте в матеріалі «"Не вчіть дівчинку давати здачі". Чому виник і чим закінчився скандал через книжку Марини Ланге "Щоб у 16 не було запізно"».
Нагадаємо, наприкінці серпня 2021 року міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко подав запит щодо можливості зупинити процес закупівлі книжки «Щоб у 16 не було запізно» Марини Ланге для бібліотек країни. У міністерстві вважають, що книжка базується на усталених гендерних стереотипах, а авторка узагальнює переконання про те, якими мають зростати дітлахи різних статей. Авторка пише, що дівчата та хлопчики народжуються з певними вродженими якостями, які розрізняються саме по статі. Дівчатка, мовляв, «уміють піклуватися», а хлопчики – «цілеспрямовані».
Фото: 44.ua