Канада замовила вакцини від коронавірусу вчетверо більше, ніж населення країни
Канада замовила вакцини від коронавірусу вчетверо більше, ніж населення країни
Канада лідирує серед країн світу за кількістю замовленої вакцини від коронавірусу. Про це повідомляє видання Bloomberg з посиланням на дані власного трекера поставок вакцини, заснованого на відкритих даних.
За даними Bloomberg, у Канади є домовленості на постачання вакцини для щеплення 153,9 мільйона осіб (410% населення країни). На другому місці за кількістю замовленої вакцини Великобританія (може прищепити 295% свого населення). На третьому - Австралія (може прищепити 269% населення)
У Канаді будуть використовувати вакцини різних виробників, серед них Moderna і Pfizer/BioNTech. Вакцинація може початися вже наступного тижня.
Нагадаємо, Велика Британія першою у світі схвалила для масового використання вакцину від коронавірусу, розроблену американською компанією Pfizer і німецькою BioNTech. І вже навіть почала вакцинацію населення.
Раніше повідомлялося, що Велика Британія може стати першою раїною в Західній Європі, яка сертифікувала вакцину від коронавірусу.
Першими на черзі на вакцинацію будуть мешканці геріатричних центрів та їхній персонал, після них — люди, старше 80 років і медпрацівники.
Нагадаємо, німецька компанія BioNTech і американська Pfizer подали заявку на прискорену реєстрацію своєї вакцини від коронавірусу в Управління за санітарним наглядом США (FDA). У випадку, якщо FDA схвалить заявку у встановлені терміни, то перші поставки BNT162b2 в США почнуться вже у 2020 році.
Фармакологічна компанія Pfizer відзвітувала про попередні результати третього етапу випробувань вакцини від коронавірусу. Згідно з даними дослідження, в учасників випробувань, які отримали вакцину, COVID-19 траплявся на 90% рідше, ніж у тих, кому давали плацебо.
Це перша вакцина, ефективність якої була доведена під час клінічних випробувань.
Крім того, сьогодні на третій, завершальній, стадії дослідження знаходиться декілька вакцин від коронавірусу. Також клінічні випробування вакцини почав Ізраїльський інститут біологічних досліджень, підпорядкований Міністерству оборони країни. Якщо дослідження на добровольцях пройдуть успішно, то вже влітку 2021 року очікують на випуск власної вакцини.
При цьому в ВООЗ вважають, що масової вакцинації від коронавірусу слід очікувати не раніше середини 2021 року. Щоб перейти до масової вакцинації від COVID-19, ВООЗ має переконатись, що вакцина достатньо безпечна та ефективна.
Фото: Unsplash