Україна увійшла в топ-50 у рейтингу індексу електронної участі ООН

Україна увійшла в топ-50 у рейтингу індексу електронної участі ООН

12:49,
27 Листопада 2020
3233

Україна увійшла в топ-50 у рейтингу індексу електронної участі ООН

12:49,
27 Листопада 2020
3233
Україна увійшла в топ-50 у рейтингу індексу електронної участі ООН
Україна увійшла в топ-50 у рейтингу індексу електронної участі ООН
Автори:
За рік Україна піднялась у рейтингу на 29 позицій.

Україна піднялася на 29 позицій у рейтингу індексу електронної участі ООН і посідає 46 місце. У 2022 році Україна планує увійти до топ-20 країн рейтингу.  Про це повідомила заступниця міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська на Ukraine Reform Conference. 

«Сьогодні Україна посідає 46 місце зі 193 країн світу — учасниць рейтингу. Лідерами цього рейтингу є Естонія, Південна Корея, США, Японія та Нова Зеландія», — розповіла вона.

Для цього Мінцифри готує до запуску онлайн-платформу «ВзаємоДія» за підтримки програми EGAP, що реалізується Фондом Східна Європа.

«Громадяни отримають доступ до таких сервісів: е-звернення та запити на публічну інформацію, е-консультації з громадськістю, е-петиції до Кабміну, е-конкурси проєктів та програм інститутів громадянського суспільства, е-вибори членів громадських рад при органах виконавчої влади, а також конкурси проєктів Всеукраїнського громадського бюджету», — уточнили в міністерстві та зазначили, що перші сервіси очікуються до кінця 2020 року.

Задля покращення позиції в рейтингу Мінцифри запровадить інтернет-голосування на виборах та референдумі, зокрема, і-voting на президентських виборах 2024 року.

Наразі триває робота над розробкою нормативної бази та опрацьовуються пропозиції щодо цифровізації процесу референдуму, а саме е-збору підписів та е-голосування.

Рейтинг електронної участі ООН вимірює електронну участь відповідно до трирівневої моделі: використання інтерактивних послуг для надання інформації урядами громадянам, взаємодія та консультації з громадянами та участь громадян в процесах ухвалення державних рішень.

Нагадаємо, Україна піднялась на дві сходинки і посіла 45 місце в глобальному рейтингу інновацій, який опублікувала Всесвітня організація інтелектуальної власності (WIPO). 

Цього року до рейтингу потрапила 131 країна. Україна зайняла 45 місце з оцінкою 36,32. Вона знаходиться між Таїландом (36,68) і Румунією (35,95). Росія йде на 47 місці (35,63), а Польща — на 38 (39,95).

Фото: Pixabay

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду