«Оскар» за найкращий фільм вручатимуть стрічкам, де буде більше жінок, представників етнічних меншин та ЛГБТ (ОНОВЛЕНО)
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«Оскар» за найкращий фільм вручатимуть стрічкам, де буде більше жінок, представників етнічних меншин та ЛГБТ (ОНОВЛЕНО)
Американська кіноакадемія представила нові вимоги для картин, які претендують на премію «Оскар» в категорії «Найкращий фільм». Для інших номінацій правила залишаються без змін. Про це повідомляється на сайті кіноакадемії.
Вимоги розділені на чотири стандарти. Картина повинна відповідати як мінімум двом з них, щоб отримати «Оскар» в категорії «Кращий фільм».
Стандарт А - екранне представлення, теми і наративи (для досягнення стандарту А фільм повинен відповідати одному з наступних критеріїв):
- щонайменше один з головних або важливих другорядних героїв повинен мати азіатське, афро- чи латиноамериканське походження, або бути корінним американцем, жителем Аляски чи представником інших недостатньо представлених етнічних меншин;
- щонайменше третина виконавців другорядних ролей повинні бути жінками, представниками небілого населення, ЛГБТК+ або людьми з особливостями фізичного або ментального розвитку;
- головна сюжетна лінія фільму повинна бути пов'язана з однією з цих груп населення;
Стандарт В - творче лідерство та проєктна команда (для досягнення стандарту В фільм повинен відповідати одному з наведених нижче критеріїв):
- принаймні дві посади із перелічених (кастинг-директор, оператор, композитор, дизайнер костюмів, режисер, монтажер, гример, перукар, художник-постановник, художник-декоратор, звукорежисер, піротехнік) мають належати особам з недостатньо представлених груп – жінкам, представникам етнічних груп, ЛГБТК+, людям з когнітивними або фізичними вадами; принаймні одна з цих посад повинна належати саме представнику етнічної групи;
- представники вказаних груп повинні складати принаймні третину команди фільму;
- шість або більше інших технічних команд або посад (включаючи першого помічника режисера, постановника освітлення, помічника режисера зі сценарію, але не тільки ці посади) мають належати особам з недостатньо представлених расових або етнічних груп.
Стандарт С - доступ до можливостей у виробництві (для досягнення стандарту С фільм повинен відповідати обом з наведених нижче критеріїв):
- компанія, що виготовляє, розповсюджує або фінансує фільм, повинна надавати можливості для платного стажування, навчання та роботи представникам недостатньо представлених груп у наступних підрозділах: виробництво, постпродакшн, музичний відділ, дистрибуція, маркетинг, реклама, піар тощо; у маленьких студіях достатньо стажування в одному з цих підрозділів;
- компанія, що виготовляє, розповсюджує або фінансує фільм, повинна надавати можливості з підвищення кваліфікації представникам недостатньо представлених груп (жінкам, представникам етнічних груп, ЛГБТК+, людям з когнітивними або фізичними вадами).
Стандарт D - розвиток аудиторії (для досягнення стандарту D фільм повинен відповідати єдиному наведеному нижче критерію):
- студія або кінокомпанія повинна мати декількох вищих керівників із числа недостатньо представлених груп у своїх командах маркетингу, зв’язків з громадськістю та /або розповсюдженні.
Нові правила почнуть діяти з 2024 року.
Кіноакадемія заявила, що стандарти розроблені для того, щоб підтримати рівне представництво різних груп населення на екрані при створенні фільму, а також відобразити різноманітність аудиторії, яка ходить у кіно.
Нагадаємо, Берлінський кінофестиваль («Берлінале») відмовляється від вручення нагород за кращу жіночу і чоловічу роль - з 2021 року більше не буде поділу по статі.
Крім призів за кращу головну роль та роль другого плану, вручатимуть нагороди за кращий фільм, кращий сценарій, кращу режисуру, Гран-прі журі фестивалю і приз журі, а також нагороду за видатні досягнення в кіно.
Новина оновлена: у ній вказані всі нові стандарти та критерії для номінації на найкращий фільм року.
Фото: Unsplash