Сервіс HBO Max прибрав фільм «Звіяні вітром» через  расові упередження

Сервіс HBO Max прибрав фільм «Звіяні вітром» через расові упередження

12:13,
10 Червня 2020
2348

Сервіс HBO Max прибрав фільм «Звіяні вітром» через расові упередження

12:13,
10 Червня 2020
2348
Сервіс HBO Max прибрав фільм «Звіяні вітром» через  расові упередження
Сервіс HBO Max прибрав фільм «Звіяні вітром» через  расові упередження
Автори:
Фільм 1939 року вже тривалий час вважається суперечливим, тому що романтизує рабство та транслює стереотипи щодо афроамериканців

Класична американська картина «Звіяні вітром» була тимчасово видалена з каталогу  HBO Max після публікацїї в Los Angeles Times статті, в якій сценарист фільму «12 років рабства» Джон Рідлі закликав компанію вилучити фільм 1939 року з доступу.

«Це фільм, який, коли він не ігнорує жахи рабства, робить паузу тільки для увічнення деяких з найболючіших стереотипів щодо кольорових людей. Це фільм, який в рамках розповіді про «Втрачену Справу» романтизує Конфедерацію таким чином, що продовжує надавати легітимність уявленню про те, що сепаратистський рух був чимось більшим , або кращим, або більш шляхетним ніж те, чим він був -  кривавим повстанням, щоб зберегти «право» володіти, продавати і купувати людей», написав Рідлі.

Представник HBO Max розповів The Hollywood Reporter, що «Звіяні вітром» повернуть до каталогу разом з поясненнями: «Звіяні вітром»  є продуктом свого часу і відображають деякі етнічні та расові упередження, які, як і раніше, часто зустрічаються в американському суспільстві. Ці расистські зображення були хибними тоді і сьогодні, і ми вирішили, що підтримувати їх далі, не надавши масштабних пояснень про причини цих стереотипів, було б безвідповідально. Тому ми повернемо фільм у каталог HBO Max разом з обговоренням його історичного контексту та осудом цих самих зображень». Він також додав, що фільм залишиться без змін: «Фільм буде представлений так, як він був створений спочатку, бо робити інакше було б те саме, що стверджувати, що цих забобонів ніколи не існувало. Якщо ми хочемо створити більш справедливе та всеосяжне майбутнє, ми повинні спочатку визнати та зрозуміти нашу історію».

Раніше «Звіяні вітром» вже  неодноразово критикували через расистські стереотипи та позитивне зображення рабства. Фільм відмовилися демонструвати в деяких кінотеатрах південних штатів.

Нагадаємо, що у фільмі йдеться про життя декількох героїв під час Громадянської війни у США, та є екранізацією національного бестселлеру Маргарет Мітчел, який вийшов у 1936 році. Фільм отримав  десять «Оскарів», серед яких першу в історії премії нагороду за роль другого плану отримала афроамериканська акторка Гетті Мак-Денієл. Через закони про расову сегрегацію на церемонії вручення  премії вона сиділа окремо від знімальної групи фільму.

Фото: кадр із фільму 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду