На білоруському телебаченні показують пропагандистський ролик про Тіхановську. Лякають Сирією та «Бурлаками на Волзі»
На білоруському телебаченні показують пропагандистський ролик про Тіхановську. Лякають Сирією та «Бурлаками на Волзі»
На білоруському державному телеканалі СТВ почали показувати пропагандистський ролик про опозиційну кандидатку в президенти Світлану Тіхановську, пише Новое время.
На початку ролика зі словами «Це наша країна, наша чудова Білорусь» показують мальовничі пейзажі і фотографії усміхнених дітей. Потім під драматичну музику з’являється фото Світлани Тіхановської, яку це нібито не влаштовує і яка «допоможе це виправити». Після цього в ролику з’являються фотографії з протестів у Білорусі, зруйноване сирійське місто Хомс і фрагмент картини Іллі Рєпіна «Бурлаки на Волзі».
Ролик зроблений в безкоштовному мобільному додатку iMovie для iPhone та iPad, повідомляють користувачі.
Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За попередніми результатами, Олександр Лукашенко здобув понад 80%, а кандидатка від опозиції Світлана Тіхановська — близько 10%. Проте вона відмовилася визнавати офіційні результати виборів і закликала людей протестувати.
У різних містах країни розпочалися протести, які влада жорстоко придушує, застосовуючи водомети, світло-шумові гранати та гумові кулі.
11 серпня Світлана Тіхановська покинула Білорусь і прибула в Литву. Протести у країні тривають.
З дня виборів у Білорусі були перебої з інтернетом, роботою соціальних мереж і месенджерів, а також і великих інтернет-медіа. Чинний президент Олександр Лукашенко стверджує, що інтернет у країні вимкнули нібито з-за кордону, щоб «викликати невдоволення в населення».
12 серпня доступ до соціальних мереж, месенджерів, пошукових систем, місцевих та іноземних видань частково відновили.
16 серпня у столиці Білорусі Мінську відбулось два мітинги - один на підтримку Олександра Лукашенка, інший проти. Другий мітинг виявився найчисельнішим в історії сучасної Білорусі - в ньому взяли участь понад 200 тисяч осіб. На протести в інших містах вийшло кілька десятків тисяч білорусів.
Фото: censor.net.ua