У Білорусі створили сайт з базою затриманих під час протестів

У Білорусі створили сайт з базою затриманих під час протестів

15:57,
18 Серпня 2020
1638

У Білорусі створили сайт з базою затриманих під час протестів

15:57,
18 Серпня 2020
1638
У Білорусі створили сайт з базою затриманих під час протестів
У Білорусі створили сайт з базою затриманих під час протестів
Автори:
На сьогодні в базі 5000 імен, вона постійно оновлюється.

У Білорусі створили сайт, в якому зібрали найбільшу інтегровану базу затриманих з 10 по 16 серпня 2020 року. Про це повідомляє видання The Village Беларусь.

Сьогодні на сайті можна знайти інформацію про людей, які перебувають або перебували в СІЗО Жодіно, Окрестіно, а також в лікарнях. На сайті є інформація про статус затриманого, а також про місце, де він знаходився чи знаходиться. На сьогодні на сайті є інформація про 5 тисяч затриманих білорусів.

Як повідомляють творці сайту, які вирішили залишитись анонімними, база буде постійно оновлюватись. Вже найближчим часом на сайті з'являться відомості про затриманих, які перебувають в СІЗО №6 в Барановичах.

За даними видання The Village Беларусь, інформацію про затриманих творці сайту отримують від волонтерів Окрестина, Жодіно, з сайту people finder,   офіційно опублікованої бази прокуратури, інформації про пошук людей на TUT.by, а також зі списків, сформованих в телеграм-каналах.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За попередніми результатами, Олександр Лукашенко здобув понад 80%, а кандидатка від опозиції Світлана Тіхановська — близько 10%. Проте вона відмовилася визнавати офіційні результати виборів і закликала людей протестувати.

У різних містах країни розпочалися протести, які влада жорстоко придушує, застосовуючи водомети, світло-шумові гранати та гумові кулі. 

11 серпня Світлана Тіхановська покинула Білорусь і прибула в Литву. Протести у країні тривають.

З дня виборів у Білорусі були перебої з інтернетом, роботою соціальних мереж і месенджерів, а також і великих інтернет-медіа. Чинний президент Олександр Лукашенко стверджує, що інтернет у країні вимкнули нібито з-за кордону, щоб «викликати невдоволення в населення». 

12 серпня доступ до соціальних мереж, месенджерів, пошукових систем, місцевих та іноземних видань частково відновили.

Фото: blm-findpeople.web.app

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду