Запорізька ОДТРК теж не хоче перетворюватися на суспільного мовника

00:00,
11 Липня 2014
60

Запорізька ОДТРК теж не хоче перетворюватися на суспільного мовника

00:00,
11 Липня 2014
60
Запорізька ОДТРК теж не хоче перетворюватися на суспільного мовника
Запорізька обласна державна оприлюднила заяву, в якій повідомляє про те, що працівники компанії приєднуються до колег, які наполягають на виключенні з Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» мережі ОДТРК.

Іншими словами, йдеться про те, що колективи та керівництво більшості українських ОДТРК вважають за потрібне зберегти державне мовлення в регіонах, але не заперечують проти створення Національної суспільної телерадіокомпанії України на базі НТКУ та НРКУ.

Причиною такої позиції ЗОДТРК називають те, що система обласних державних телерадіокомпаній «завжди була надійним інструментом реалізації державної і, що найважливіше, державницької інформаційної політики», а якщо вони ввійдуть до НСТУ, то перетворяться на кореспондентські пункти без можливості мовити на своїх каналах.

«Унаслідок таких незважених та поспішних змін може виникнути серйозна загроза втрати державою та регіональними громадами місцевих телерадіомовників, які найбільш широко, системно й об’єктивно висвітлюють суспільно вагомі події на державному і регіональному рівнях», – зазначено в зверненні колективу ЗОДТРК.

На думку представників Запорізької ОДТРК, збереження державного мовлення в регіонах не суперечить ідеї створення центрального суспільного мовлення. При цьому ЗОДТРК висловлюють готовність трансформуватися:

«Вважаємо, що такі зміни не зашкодять реалізації ідеї появи в Україні суспільного телерадіомовлення – створення НСТУ на базі центральних державних телерадіоорганізацій (НТКУ, НРКУ та ін.). Одночасно будуть збережені обласні державні телерадіокомпанії, які, на нашу думку, впродовж перехідного періоду мають змінити структуру організації, формат мовлення та форму власності: з державної – на комунальну або змішану комерційно-комунальну з можливістю акціонування та обов’язковою умовою - утворенням органів громадського контролю за їхньою діяльністю», – зазначається у зверненні колективу Запорізької ОДТРК до керівництва Запорізького регіону та обласного осередку Національної спілки журналістів України. 

Нагадаємо, під час конференції «Трансформація державного мовлення в суспільне: шляхи та проблеми», організованої НРКУ 9 липня в Києві, більшість присутніх представників ОДТРК висловилися за збереження державного мовлення в регіонах і викреслення мережі ОДТРК з закону про суспільне мовлення, наприклад, Вінницька й Одеська ОДТРК. Раніше про негативне ставлення до ліквідації державного регіонального мовлення заявила Рівненська НСЖУ та учасники круглого столу «Роль суспільного телебачення у висвітленні життєдіяльності регіонів», проведеного в Харкові. Пропозицію прибрати ОДТРК з закону про суспільне мовлення висловив сектерар НСЖУ Сергій Омельчук.

Джерело: Суспільне мовлення

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
zodtrk.narod.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду