НСЖУ у Рівному пропонує у Законі про СМ відкласти ліквідацію ОДТРК

00:00,
7 Липня 2014
639

НСЖУ у Рівному пропонує у Законі про СМ відкласти ліквідацію ОДТРК

00:00,
7 Липня 2014
639
НСЖУ у Рівному пропонує у Законі про СМ відкласти ліквідацію ОДТРК
Секретаріат Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України (НСЖУ) занепокоєний перспективою ліквідації обласних державних телерадіокомпаній (ОДТРК). Про це йдеться в зверненні рівненського осередку НСЖУ.

«Уважно вивчивши ухвалений Верховною Радою 17.04.2014 року Закон України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», а також матеріали тематичних круглих столів та конференцій, заяви представників столичної медіаспільноти, стало очевидним, що суспільству активно нав'язується думка про необхідність в ході створення суспільного мовника негайно ліквідувати ОДТРК. У зв'язку з цим висловлюємо занепокоєння можливою втратою держави у складний час військового протистояння із зовнішнім агресором, абсолютно усіх державних інформаційних ресурсів, що є прямою загрозою і без того слабкій інформаційній безпеці держави», – зазначають автори відкритого листа.

На думку представників секретаріату рівненської організації НСЖУ, реалізація зазначеного Закону без внесення у нього поправок, які враховують обставини, що склалися після його прийняття, а саме – активну фазу інформаційної війни проти України з боку Росії, а також процес збільшення повноважень територіальних громад, несе державі значні ризики.

«Ми підтримуємо якнайшвидше створення в Україні суспільних телерадіомовників, появу яких Закон регламентує з 1 січня 2015 року. І заради цього вважаємо за необхідне закликати усі причетні до процесу створення суспільного мовлення в Україні сторони врахувати згадані обставини і ризики та внести у нього поправки, які б, з одного боку, дозволили якнайшвидше створити українське суспільне телебачення і радіо, а з іншого - гарантувало при цьому інформаційну безпеку держави», – зазначають автори звернення.

Члени НСЖУ пропонують на період до стабілізації суспільно-політичної і воєнної ситуації в країні вилучити зі ст. 1.2 Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» слово «ОДТРК». Статтю ж вони вбачають прийнятною у наступній редакції: «Для забезпечення поступового та послідовного становлення Суспільного телебачення і радіомовлення України Кабінету Міністрів України на базі Національної телекомпанії України, Національної радіокомпанії України, ДТРК «УТР», ДТРК «Культура», Української студії телевізійних фільмів «Укртелефільм», що реорганізовуються, утворює юридичну особу публічного права «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

ОДТРК нині є інформаційним містком між державою та її населенням, наголошують у рівненському осередку НСЖУ. Як приклад, вони наводять Рівненську ОДТРК, популярність якої серед населення, за даними авторів листа, є значно вищою від популярності НТКУ та НРКУ.

«Майнові проблеми, пов'язані з можливою ліквідацією ОДТРК, призупинять на невизначений термін створення так потрібного Україні суспільного мовника», – застерігають у рівненському осередку НСЖУ.

«Вважаємо, що врахування нашої пропозиції дозволить швидко створити суспільне телебачення і радіомовлення в Україні, гарантувати інформаційну безпеку країни, розглянути подальше реформування ОДТРК з точки зору нових повноважень територіальних громад, скориставшись для цього, приміром, європейською польською моделлю суспільного та громадського мовлення», – резюмують у секретаріаті Рівненської обласної організації НСЖУ.

Нагадаємо, зареєстрований 2 липня у Верховній Раді законопроект № 4224а про внесення змін до ухваленого 17 квітня Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» (щодо уточнення окремих положень) зазнав критики медіа-юристів. Зокрема, медіа-юрист Інституту медіа права Ігор Розкладай зазначив, що цей документ не запроваджує кардинальних інновацій й не усуває всіх суперечливих моментів.

Автори документу – народні депутати Микола Томенко, Олена Кондратюк, Олександр Абдуллін, Ірина Геращенко, Андрій Шевченко та Микола Баграєв – пропонують вилучити державну ТРК «Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення"» з переліку державних мовників, на базі яких буде створюватися Національна суспільна телерадіокомпанія України (НТСУ). Також законопроект передбачає не обмежувати суспільне телебачення двома каналами. Законодавці хочуть скасувати норму про фінансування НСТУ протягом перших чотирьох років лише за рахунок державного бюджету.

Законопроект передбачає встановити чіткі вимоги, яким мають відповідати претенденти на посади голови або члена правління НСТУ. Водночас на голову та членів правління НСТУ будуть поширюватися обмеження щодо сумісництва.

Також автори проекту пропонують, щоб НСТУ була проліцензована Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення шляхом переоформлення ліцензій Національної телекомпанії України (НТКУ), Національної радіокомпанії України (НРКУ) та обласних державних телерадіокомпаній (ОДТРК).

Джерело: Телекритика

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
gazeta.lviv.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду