Майже всі основні функції соцмереж скопійовані чи повторені застосунками-конкурентами, — Axios
Майже всі основні функції соцмереж скопійовані чи повторені застосунками-конкурентами, — Axios
Майже всі основні функції соціальних мереж були скопійовані чи повторені застосунками-конкурентами, через що більшість основних платформ соціальних мереж на сьогодні виглядають приблизно однаково, повідомив Axios.com.
Гіганти соціальних мереж мають тривалий досвід впровадження популярних функцій та інтеграції їх у власні програми, щоб залишатися конкурентоспроможними. При цьому їхні ключові моменти диференціації позиціонувалися як їхня філософія, втілення цінностей.
Компанія Meta, наприклад, заявила, що соцмережа Threads — її конкурент Twitter, або тепер X, — має бути «дружнім публічним простором для розмов», який не буде зосереджуватися на новинах і політиці.
Тим часом TikTok, який відомий насамперед завдяки обміну відео, цього тижня представив можливість створювати текстові публікації та ділитися ними з іншими користувачами, як у Twitter чи Threads.
Компанія відмовилася надати багато подробиць, чому вона переходить у текстовий простір, але зазначила, що текст «розширює можливості для творців, щоб поділитися своїми ідеями та виразити свою творчість».
У публікації зазначено, що коли певна тенденція згасає, це, як правило, відображається в усій екосистемі. Наприклад, за останні 18 місяців Reddit, Spotify і Meta закрили свої копіювальні функції Clubhouse і програми для живого аудіо.
Дослідники зазначають, що нові функції у тій чи іншій соцмережі, які були скопійовані в конкурентів, не надають достатнього імпульсу для витіснення суперників.
Наприклад, взаємодія з Threads сповільнилася після дебюту два тижні тому, згідно з новими даними Similarweb, які виявили, що взаємодія користувачів пристроїв Android зі Threads зменшилася приблизно на 75% з моменту піку 7 липня, через два дні після офіційного запуску.
Нагадаємо, компанія Meta повідомила, що за підсумками другого кварталу 2023 року, місячна аудиторія соцмережі Facebook перевищила 3 мільярди користувачів.
Фото: Pixabay