У кіберполіції дали поради, як не стати жертвою виманювання грошей у соцмережах
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У кіберполіції дали поради, як не стати жертвою виманювання грошей у соцмережах
У кіберполіції дали рекомендації, як не стати жертвою шахрайської схеми виманювання грошей у соцмережах під умовною назвою «Друг просить у борг». Про це Департамент кіберполіції повідомив у фейсбуці.
«Якщо у соцмережі ви отримали таке повідомлення, не поспішайте: переконайтеся, чи справді вашому товаришу потрібна фінансова допомога», — застерігають правоохоронці.
Щоб убезпечити себе, доцільно зателефонувати другові не на номер, вказаний у повідомленні в соцмережах, а на той, котрий записаний у власній телефонній книзі. Адже якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілі.
«Запитайте друга про те, що можете знати тільки ви, — таке питання відразу викриє шахрая», — порадили в кіберполіції.
Опісля викриття потенційного шахрайства варто написати спільним друзям у соцмережах і запитати, чи не отримували вони подібних повідомлень від людини, яка просить про фінансову допомогу, адже «шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку всім підписникам зламаної сторінки».
У кіберполіції нагадали, що через зламаний акаунт зловмисники можуть розсилати посилання, за якими ховається вірус або фішинговий ресурс. Тому рекомендують захистити акаунти від зламу за допомогою надійних, складних паролів та не використовувати один пароль для кількох ресурсів. Також варто вмикати двофакторну автентифікацію всюди, де є така можливість, і в жодному разі не переходити за сумнівними гіперпосиланнями, навіть якщо вони надійшли від друга.
Нагадаємо, у червні в українському сегменті фейсбуку виявили розсилку шахрайських сповіщень, які нібито розсилали від компанії Meta.
Ілюстрація: Департамент кіберполіції / фейсбук